Evgeny Tishchenko si připsal další výhru a pomalu pomýšlí na souboj o světový titul křížové váhy!

Na galavečeru RCC Boxing v ruském Jekatěrinburgu si připsal další cenné vítězství olympijský vítěz z Ria Evgeny Tishchenko (6-0-0, 4 KO) a obhájil tak svůj pás WBO Inter-Continental.

Osmadvacetiletý Rus Evgeny Tishchenko je jistě jedním z největších talentů současného profesionálního boxu. Dvojnásobný vítěz evropského šampionátu, zlatý medailista ze světového šampionátu a olympijských her v Riu začal svoji kariéru coby těžká váhy, ale následně uznal, že jeho váha je ještě příliš nízká na to, aby konkuroval opravdovým obrům a rozhodl se zkusit štěstí o váhovou kategorii níže. Zde se mu zatím daří skvěle. Ve třech soubojích zvítězil a dokonce se stal šampionem WBO Inter-Continental.

Ten o uplynulém víkendu obhájil, když si na domácí půdě v Jekatěrinburgu poradil se šestatřicetiletým kazašským válečníkem Issou „Bumblebee“ Akberbayevem (20-1-0, 15 KO). Tishchenko nedal svému soupeři žádnou šanci, dominoval jabem a postupně staršího Kazacha rozebíral. Ten duel zabalil po šestém kole, když odmítl nastoupit do sedmého dějství. Rus je tedy aktuální světovou jedenáctkou žebříčku WBO a pomalu vyhlíží svojí velkou titulovou šanci. Půjde Tishchenko ve stopách Oleksandra Usyka? Sjednotí křížovou váhu a následně se pokusí dobít i nejtěžší váhovou kategorii? Každopádně rozhodně sledujte kariéru tohoto šikovného Rusa, protože ještě předvede velké věci.