Evander Holyfield: Trilogie s Tysonem mě určitě zajímá, ale raději bych čtvrtý souboj s Bowem!

Bývalý šampion dvou váhových kategorií Evander „The Real Deal“ Holyfield (44-10-2, 29 KO) prozradil, že by v exhibičním duelu rád počtvrté změřil síly s bývalým dvojnásobným šampionem těžké váhy Riddickem „Big Daddy“ Bowem (43-1-0, 33 KO).

Tak s exhibičními duely starých pánů se nám doslova roztrhl pytel. Do ringu se chystá historicky nejmladší šampion těžké váhy „Iron“ Mike Tyson (50-6-0, 44 KO), bývalý šampion křížové a čtyřnásobný šampion těžké váhy Evander Holyfield a k nim se přidal i bývalý šampion třech váhových kategorií James „Lights Out“ Toney (77-10-3, 47 KO), který by rád změřil síly s oběma krajany. V poslední době se hodně spekuluje o tom, že by si to v trilogii rozdal právě Holyfield s Tysonem, ale sedmapadesátiletý „Válečník“ z Alabamy by raději z důchodu vytáhl ještě jednu legendu jménem Riddick Bowe.

„Můj manažer mluvil se zástupci Mika Tysona a já rozhodně nemám nic proti, abychom se utkali potřetí, ale mě osobně zajímá úplně jiný člověk. S Mikem nás pojí přátelství a proto bych se raději potkal ve čtvrtém duelu s Riddickem Bowem.“ – Prohlásila jedna z největších legend profesionálního boxu. Připomeňme si, že Holyfield se s Bowem potkal již třikrát a dvakrát prohrál. V roce 1992 připravil dvaapadesátiletý rodák z New Yorku svému o pět let staršímu krajanovi první profesionální porážku a obral jej o pásy WBC, WBA a IBF. Odvety se fanoušci dočkali o rok později. Tentokrát již slavil Holyfield velice těsným bodovým verdiktem. Trilogii v roce 1995 pak již zcela jasně ovládl Bowe, jenž svého rivala zničil v osmém dějství. Je tak zcela pochopitelné, že by Holyfield rád vyrovnal stav vzájemných duelů, ale je zcela nepravděpodobné, že by se „Big Daddy“ vrátil, byť jen k exhibičnímu duelu.