Errol Spence: Zůstanu ve welterové váze tak dlouho, dokud nesjednotím všechny tituly!

Aktuální král a šampion WBC a IBF welterové váhy Errol „The Truth“ Spence Jr. (26-0-0, 21 KO) má stanovený jasný plán. Američan se nehodlá přesouvat o váhovou kategorii výše, dokud nesjednotí všechny tituly.

„Dokud nedokončím svůj cíl a tím je sjednocení welterové váhy, tak nikam nejdu. Až se mi to podaří, tak začnu přemýšlet o přesunu o váhovou kategorii výše, ale do té doby se z welteru nikam nehnu. Je mi jedno, jestli si budu muset uříznout nohu, abych splnil limit.“ – Hlásí odhodlaně šampion WBC a IBF. Plány třicetiletého rodáka z New Yorku jsou tedy jasné. Nejprve povinná obhajoba pásu WBC s Dannym Garciou a následně sjednocující souboje s šampionem WBA (Super) Mannym Pacquiaem a šampionem WBO Terencem Crawfordem.

„Duel s Garciou mi dává smysl. Danny je povinný vyzývatel, bývalý šampion a neskutečně tvrdý bojovník. Je to muž, který toho v profesionálním ringu dosáhl hodně, takže on bude mým příštím soupeřem.“ – Pokračoval ve vyprávění Spence. „Manny Pacquiao vypadal fantasticky v souboji s Keithem Thurmanem. Věděl jsem, že podá dobrý výkon, ale takto dobrý výkon jsem nečekal. Rád bych se s ním utkal. Je to budoucí člen síně slávy a navíc má to, co já chci. Mým cílem je být nesporným šampionem a k tomu potřebuji jeho titul WBA (Super), pokud jej tedy nebude chtít uvolnit.“

Aktuální jednička welterové váhy naopak nemá zájem o odvetu se Shawnem Porterem, kterému v minulém roce sebrala pás šampiona WBC ve velice těsném duelu. „Momentálně není na mém radaru. Cítím, že ten chlap není na mé úrovni. Už jednou jsem ho porazil a navíc je tu spousta dalších soubojů, které čekají. Soustředím se na Mannyho Pacquiaa, Dannyho Garciu a Terence Crawforda. Nemám problém se utkat s Keithem Thurmanem, ale Porter momentálně není v mém plánu.“ – Dokončil své povídání aktuální vládce welterové váhy. Dočkáme se tedy koncem tohoto roku sjednocujících bojů ve welteru? A poznáme dalšího nesporného krále?