Errol Spence se vrátí do ringu v srpnu. Možností je i střet s Mannym Pacquiaem!

Aktuální šampion WBC a IBF welterové váhy Errol „The Truth“ Spence Jr. (26-0-0, 21 KO) oznámil skrze sociální sítě, že plánuje návrat do ringu na srpen. Jeho soupeřem by se mohl stát legendární Filipínec a šampion WBA (Super) Manny „Pac Man“ Pacquiao (62-7-2, 39 KO).

Aktuální dvojka welterové váhy a šampion organizací WBC a IBF Errol Spence měl celkem divoký rok 2019. Nejprve v březnu zlikvidoval neporaženého šampiona čtyř váhových kategorií Mikeyho Garciu (40-1-0, 30 KO) a v září přidal ke svému pásu IBF i ten WBC, když zdolal úřadujícího šampiona Shawna „Showtime“ Portera (30-3-1, 17 KO). Už to vypadalo, že třicetiletý Američan ukončí rok ve velkém stylu a podobně si bude počínat i začátkem toho dalšího, ale změna nastala 10.10.2019, kdy Spence pod vlivem omamných látek (zřejmě alkoholu) totálně zničil své bílé Ferrari. Jako zázrakem se mu nic nestalo a byť z automobilu při nehodě vypadl, tak to odnesl pouze pár odřeninami.

Rekonvalescence šampiona tedy proběhla rychle a nyní rodák z New Yorku žijící v Texasu ohlásil návrat. „V srpnu se vrátím do ringu a mám několik možností. Pokud chcete, abych bojoval s Mannym Pacquiaem, tak ten souboj uděláme. K dispozici je samozřejmě i Danny Garcia. Chci také bojovat s Terencem Crawfordem a pokud se nám tento duel nepodaří uskutečnit letos, tak určitě příští rok.“ – Avizoval svoje plány skrze twitterový účet. Podle zákulisních informací by se však Spence měl střetnout s Garciou, jelikož jejich souboj byl naplánovaný na 25.1.2020, ale kvůli dopravní nehodě na něj nedošlo. Ke konci roku se tak nejspíše dočkáme sjednocujícího souboje s jedním ze dvojice Manny Pacquiao – Terence Crawford.