Errol Spence porazil Mikeyho Garciu a vyzval na zápas Pacquaia!

To, co mnozí experti předpovídali, se nakonec vyplnilo. Errol „The Truth“ Spence Jr. (25-0-0, 21) deklasoval Mikeyho Garciu (39-1-0, 30 KO) a nedal mu vůbec žádnou šanci na vítězství.

47 tisíc fanoušků v texaském Arlingtonu přihlíželo demolici jednoho z největších talentů boxu, Mikeyho Garcii, kterou vedl o dva roky mladší Spence. Ten po celý souboj působil lepším, rychlejším a dynamičtějším dojmem. Šampion IBF ve welterové váze zkrátka dominoval, což potvrzují i úderové statistiky. Spence vyslal celkem 1082 úderů, ze kterých 345 našlo svůj cíl. Garcia se pokusil o 406 úderů, ale jen 75 jich dopadlo tam, kam mělo. I bodový verdikt byl neúprosný a všichni tři sudí se shodli na jednomyslném rozhodnutí 120-107 a 2x 120-108. Rodák z Long Island mohl začít slavit svůj největší triumf kariéry a hlavně obhajobu svého pásu IBF, ke kterému přidal ještě diamantový pás WBC.

Ani to však mladému Američanovi nestačilo a po duelu vyzval filipínskou legendu Mannyho Pacquiaa. „Bylo by mi ctí, kdyby dalším souboj byl s ním. Je to velká legenda tohoto sportu.“ – Prohlásil Spence na adresu filipínského Pacmana, který v minulém roce oslavil čtyřicáté narozeniny. „ Jasně, proč ne? Dáme fanouškům velkou šou. Doufám, že se sem brzy vrátím.“ – Prohlásil sám Pacquiao, jenž se na galavečeru v Arlingtonu střetl i se svým velkým rivalem Floydem Mayweatherem.