Errol Spence Jr. vybodoval Shawna Portera a stal se králem welterové váhy!

Šampion organizace IBF Errol „The Truth“ Spence Jr. (26-0-0, 21 KO) dokázal v těsné bitvě zdolat šampiona WBC Shawna „Showtime“ Portera (30-3-1, 17 KO) a stal se králem welterové váhy.

Mladší z dvojice Errol Spence vstoupil do souboje se zkušenějším Shawnem Porterem trošku pomaleji, přesto držel svého soka na distanc a chvíli to vypadalo na jasnou záležitost. Jenže šampion WBC v průběhu boje stupňoval tempo a začínal Spencemu dělat problémy, což bylo vidět hlavně ve čtvrtém a sedmém kole. Fanoušci ve Staples Center tak byly svědky hodně vyrovnané bitvy a nikdo pořádně netušil, kdo vede na bodech, protože většina kol byla nesmírně těsná. Duel nejspíše rozhodla poslední dvě kola. V jedenáctém se „Showtime“ ocitl na podlaze ringu a ve dvanáctém jasně dominoval „The Truth“.

Oba bojovníci však dokázali bitvu dovést až do samotného závěru a na řadu musela přijít práce bodových sudí, kteří se také nedokázali jednomyslně shodnout. Na stranu Portera se však přiklonil pouze Larry Hazzard Jr. v poměru 115-112. Rey Danseco a Steve Weisfeld viděli převahu Spenceho v poměru 116-111 (Redakce Proboxing viděla souboj v poměru 115-112 pro Spence). Na trůn welterové váhy tedy mohl usednout neporažený rodák z New Yorku, který ke svému pásu IBF přidal i titul WBC. „Je to drsný a nepříjemný bojovník. Vždy je silný, tvrdý a vždy přijde bojovat. Jenže já jsem dnes ukázal, že jsem nejlepší válečník welterové váhy.“ – Usmíval se devětadvacetiletý Spence. „Líbilo se vám to? Je to silný kluk. Oba jsme věděli, že to bude těsný souboj. Doufám, že jste si tuto bitvu všichni užili, protože přesně pro vás to děláme.“ – Promluvil k publiku poražený. Dočkají se fanoušci odvety?