Eroll Spence a Mikey Garcia stanuli tváří v tvář!

Již tento víkend se v ringu střetnou dva šampioni dvou různých váhových divizí. Šampion IBF a WBC lehké váhy Mikey Garcia (39-0-0, 30 KO) a šampion IBF welterové váhy Errol Spence Jr. (24-0-0, 21 KO).

Jejich souboj vzbuzuje pořádné emoce. Ještě aby ne, když jde o jedny z nejlepších bojovníků aktuálního profesionálního ringu. Jednatřicetiletý Garcia je aktuální světovou dvojkou lehké váhy, tedy jedno místečko za fenomenálním, ukrajinským přízrakem Vasiliyem Lomachenkem. Napříč vahami, tedy pound for pound, je pak Mikey Garcia desítkou. O dva roky mladší Spence je světovou dvojkou welterové váhy a před ním je jen skvělý „Lovec“ z Omahy, Terence Crawford. Napříč vahami je borec s přezdívkou „The Truth“ na sedmém místě.

„Na rozdílu ve velikosti nezáleží. V zápase budou rozhodovat dovednosti a talent. Jsem v každém aspektu dominantnější a lepší než on. Porazím ho v čemkoliv, co bude chtít udělat. Na papíře je to zatím nejsilnější soupeř, kterého potkám, ale v ringu teprve zjistíme pravdu. Vím, že já jsem nejlepší bojovník na světě. Všem to předvedu v sobotu večer. Potrestám ho a přiměji ho se zamyslet nad tím, proč neposlechl svého bratra, aby tento souboj nebral.“ – Prozradil na poslední tiskové konferenci Spence.