Erislandy Lara zastavil Ramona Alvareze ve dvou kolech a stal se regulérním šampionem WBA!

Nestárnoucí Kubánec Erislandy „The American Dream“ Lara (26-3-3, 15 KO) se opět stal šampionem super welterové váhy, když ve dvou kolech zničil Ramona „Inocente“ Alvareze (28-8-3, 16 KO).

Pomsta byla sladká. Když se totiž Lara střetl v roce se Saulem „Canelo“ Alvarezem (52-1-2, 35 KO) byla z toho hodně těsná bitva, kterou podle mnohých ovládl právě zkušený rodák z Kuby, ale ne podle bodových rozhodčích. Levi Martizen nabodoval souboj 117-111 pro mladého Mexičana a k němu se přiklonil i Dave Moretti v poměru 115-113. Jediný Jerry Roth viděl vyhrát zkušenějšího Laru v poměru 115-113. Krádež byla na světě. Nyní dostal rodák z Guantanama šanci na pomstu se starším bratrem Saula, Ramonem Alvarezem. V sázce tedy byla čest obou protagonistů, ale i regulérní titul WBA v super welterové váze.

Šestatřicetiletá světová trojka si tento moment patřičně vychutnala. Alvarez ani nedokázal splnit limit váhy a tak jediný, kdo mohl získat titul byl právě Lara. Ten od začátku zkušeně kontroloval dění v ringu a přesně zasahoval třiatřicetiletého Mexičana. Zejména zadní ruka Kubánce, boxujícího z otočeného guardu, zasahovala s chirurgickou přesností. V půlce druhého kola si starší bratr úřadujícího šampiona střední váhy naběhl na přední ruku zkušeného Kubánce a tím si podepsal ortel smrti. „The American Dream“ si toho totiž všiml a brutální kombinací málem vyhodil mladšího soka skrze provazy. Alvarez to se ctí ustál, ale následné bití již musel ukončit zkušený ringový sudí Mark Nelson. Lara mohl začít slavit zisk regulérního titulu WBA a nyní může vyhlížet další velké titulové souboje, protože v šestatřiceti letech stále dokazuje, že patří na absolutní špici super welterové váhy.