Epidemie koronaviru zasahuje i do profesionálního boxu. Matchroom Boxing už zrušila druhou akci

Epidemie koronaviru nadále sužuje obyvatele všech kontinentů a pomalu začíná sužovat i svět sportu a profesionálního ringu. Své o tom ví stáje Top Rank Boxing a Matchroom Boxing, které už některé své akce musely zrušit.

Jako první zasáhla epidemie koronaviru akci stáje Top Rank Boxing. Souboj šampiona WBC a WBO Joseho Carlose Ramireze (25-0-0, 17 KO) s Viktorem „Ice Man“ Postolem (31-2-0, 12 KO) byla naplánována na 1.2.2020 na čínské území. Kvůli strachu o zdraví bojovníků se však galavečer zrušil a přesunul na 9.5.2020 do amerického Fresna.

Bob Arum také musel řešit problematiku koronaviru ohledně svých asijských válečníků. Šéf Top Rank Boxing měl konkrétně obavu o svoji japonskou hvězdu Naoyu „Monster“ Inoueho (19-0-0, 16 KO). Šestadvacetiletý král bantamové váhy a šampion WBA a IBF má na 24.5.2020 v Las Vegas naplánovaný sjednocující souboj s filipínským šampionem WBO Johnem Rielem „Quadro Alas“ Casimerem (29-4-0, 20 KO). Zkušený americký promotér se tedy snažil oba bojovníky dostat co nejdříve na americkou půdu a pod dohled lékařů, aby předešel nákaze a rušení souboje.

Celosvětovou epidemii odnesla i stáj Matchroom Boxing v čele s Eddiem Hearnem. Britský promotér už rušil únorovou akci v Miláně a nyní musí zrušit i tu ve Veroně. Hlavním soubojem galavečera, který se měl odehrát 27.3.2020, měl být střet o prozatímního šampiona WBA lehké váhy mezi Francescem Paterou (23-3, 8 KO) a Devisem „Boom Boom“ Boschierem (48-6-2, 22 KO). Doufejme tedy, že tím rušení akcí profesionálního boxu končí a nepřijdeme o další slibné eventy.