Emanuel Navarrete slavil před zraky Tysona Furyho obhajobu titulu WBO!

Stále teprve čtyřiadvacetiletý Emanuel „Vaquero“ Navarrete (28-1-0, 24 KO) žije svůj mexický sen mistra světa super bantamové váhy. V noci pohodlně zdolal Francisco De Vacu (20-1-0, 6 KO) a podruhé obhájil titul WBO.

Mexický mladík a šampion organizace WBO v super bantamové váze, Emanuel Navarrete, se s tím zrovna dvakrát nemaže. V prosinci minulého roku senzačně obral o pás tehdejšího neporaženého šampiona Isaaca Dogboa (20-2-0, 14 KO). Již v květnu byl zpět, aby v odvetě Brita s ghanskými kořeny ukončil před limitem. Na a za tři měsíce máme šampiona zpět a tentokrát si se svým soupeřem poradil hodně rychle. Opatrný začátek se v tomto souboji nekonal a oba mladíci vlétli do souboje od prvních vteřin. Tvrdé přestřelky však seděly o něco více silnějšímu šampionovi, který se poprvé prosadil svým hákem ve druhém kole a De Vaca se poprvé poroučel na podlahu ringu.

Navarrete ucítil krev a ve třetím kole vsadil vše na jednu kartu. V brutální bitce dominoval a několika tvrdými údery na hlavu soupeře nakonec donutil ringového sudího, Raula Caize, aby duel odmával. Zcela správné rozhodnutí. Hlavně po tragédii s Maximem Dadashevem, která se odehrála také na galavečeru stáje Top Rank. Šampion mohl, před zraky hvězdného Tysona Furyho, začít slavit druhou obhajobu titulu. „Děkuji všem lidem, kteří mě podporují. Je mi jedno, kdo bude mým dalším soupeřem, to nechám na panu Bobu Arumovi, ale zpátky budu velice brzy. Již 14.9.2019 na galavečeru Fury-Wallin budu zpět v ringu.“ – Prohlásil borec s přezdívkou „Kovboj“, jenž za necelý měsíc bude svůj titul WBO hájit potřetí.