Emanuel Navarrete jde hájit podruhé titul WBO v super bantamové váze!

Čtyřiadvacetiletý král super bantamové váhy, Emanuel „Vaquero“ Navarrete (27-1-0, 23 KO) jde opět do boje, aby hájil svůj pás WBO před stejně starým, neporaženým Američanem, Franciscem De Vacou (20-0-0, 6 KO).

Aktuální jednička super bantamové váhy, Emanuel Navarrete, před sedmi dny zakončil výživné sparingy v Tijuaně a hlásí nejlepší formu dosavadní kariéry. Čtyřiadvacetiletý Mexičan měl k dispozici několik rozdílných sparingpartnerů. S jedním pracoval na síle, s jiným zase na rychlosti a s dalším na pohybu po ringu. Poslední den přípravy šampion věnoval kondici a těsně před duelem se cítil opravdu výborně. On sám nechce zůstat jen u obhajob svého titulu, ale rozhodě by rád rozšířil svoji sbírku pásů super bantamové váhy.

„Rozhodli jsme pro velkou přípravu. Chci být mistrem světa dlouho a proto jsem se připravoval důkladně a poctivě. Jsem připravený na cokoliv, s čím můj soupeř přijde do ringu. Jdu si pro jednoznačné vítězství, které mě opět posune k sjednocujícímu duelu.“ – Hlásí odhodlaně rodák z Mexico City. Mezi další šampiony super bantamové váhy a tedy potencionální soupeře Navarreta, patří Rey Vargas (WBC) a Daniel Roman (WBA-IBF). Každopádně jeho soupeř, Francisco De Vaca, nejde do ringu prohrát, byť není příliš zkušený a aktuálně mu patří až 145. pozice ve světovém žebříčku. Cokoliv jiného, než vítězství šampiona se jeví jako naprostá senzace.