Efe Ajagba s přehledem rozbil Razvana Cojanu v devíti kolech!

Nigerijský knockoutér Efe Ajagba (13-0-0, 11 KO) opět předvedl prvotřídní demolici, když v devíti kolech s přehledem rozbil rumunského obra Razvana Cojanu (17-0-0, 9 KO).

Pětadvacetiletý nigerijský talent naháněl těžké váze strach, když postupně knockoutoval jednoho soupeře za druhým, avšak jeho aura malinko ztratila na lesku v druhé polovině minulého roku. S tureckým válečníkem Alim Erenem Demirezenem poprvé odboxoval veškerý počet vypsaných kol a slavil vítězství až na body. Přesto předvedl krásný, vyspělý a dominantní výkon. V následujícím souboji s Iagem Kiladzem opět dominoval, ale nechal se nachytat z kontru a poprvé v kariéře se poroučel k zemi. Souboj s Gruzíncem nakonec ovládl v pátém dějství, ovšem ukázal, že není neotřesitelný a neporazitelný. Toho chtěl využít 202 centimetrů vysoký rumunský obr Razvan Cojanu.

Jenže to se dvaatřicetiletému rodákovi z Vionesti ani omylem nepovedlo, byť ukázal velké srdce a odhodlání. Ajagba jej totiž nekompromisně bil od prvního dějství. Rumun sice párkrát zkusil jít do výměn s mladším Nigerijcem, ale vždycky inkasoval brutální háky. Jeho tvář se tedy postupně měnila na oteklou fialovo-rudou kouli. V osmém kole pak světová třiadvacítka nachytala bývalého neúspěšného vyzývatele o světový titul krásnou zadní a Cojanu si raději poklekl. Ringový sudí Ron Lipton se už pomalu chystal duel ukončit, ale rumunský válečník vždycky ukázal, že chce pokračovat. V devátém dějství toho však na něj bylo už moc a po dalších tvrdých úderech raději poklekl. Lipton se nad ním smiloval a duel pro jistotu ukončil. Ajagba opět ukázal vyzrálý výkon a spravil si chuť po ne úplně vydařeném souboji s Kiladzem. Cojanu bohužel prohrává již pátý duel za poslední tři roky, ale srdce válečníka mu rozhodně upřít nelze.