Efe Ajagba: Přesně takovéto zápasy mě posunou dál!

O uplynulém víkendu si jeden z nejnadějnějších talentů těžké váhy Efe Ajagba (12-0-0, 10 KO) připsal již čtvrté vítězství v tomto roce, když zdolal před limitem Iaga Kiladzeho (26-5-1, 18 KO). Avšak jednoduché to rozhodně neměl.

Pětadvacetiletý nigerijský knockoutér Efe Ajagba platí za jeden z největších talentů těžké váhy. V tomto roce si už stihl připsat čtyři vítězství a zrovna to poslední s gruzínským válečníkem Iagem Kiladzem se nerodilo úplně snadno, byť rodák z Ughelli začal fantasticky. Již v prvním kole svým soupeřem otřásl a ve druhém kole jej poslal k zemi brutálním úderem ze zadní ruky. Jenže třiatřicetiletého Gruzínce nemůžete nikdy podcenit. Kiladze stál sotva na nohách, přesto ve třetím dějství perfektně z kontru našel bradu pětadvacetiletého Nigerijce a ten se poprvé v profesionální kariéře ocitl na podlaze ringu. Ajagba ihned vstal a souboj dokázal ukončit v pátém dějství, ale rozhodně s natrápil více, než se čekalo.

„Neviděl jsem tu ránu, která mě poslala na zem. Chtěl jsem ho zasáhnout levým hákem, ale byl rychlejší.“ – Přiznal ihned po souboji mladý Afričan, jenž si uvědomuje, že právě toto jsou ty cenné zkušenosti, které jej mohou posunout. „Kiladze je zkušený boxer a skvělý rváč. Tenhle boj mě hodně naučil. Můj soupeř byl totiž hodně silný a hodně snesl. Trenér po měl chtěl, abych trefoval zadní rovnou a zakončoval ji háky, ale nevycházelo mi to tak, jak jsem chtěl. Udělal jsem hodně chyb, ale v tréninku udělám vše pro to, abych příště bojoval lépe.“ – Přiznal kriticky Ajagba, kterému aktuálně patří třiadvacátá příčka světového žebříčku.