Eddy Reynoso: Andy Ruiz je něčím speciální. Má před sebou velkou budoucnost!

Jeden z nejlepších trenérů této éry profesionálního boxu Eddy Reynoso vidí v bývalém držiteli pásů WBA, WBO, IBF a IBO Andy „Destroyer“ Ruizovi Jr. (33-2-0, 22 KO) opravdu velký talent.

Třicetiletého Američana s mexickými kořeny hodně lidí podceňovalo před prvním soubojem s britským obrem Anthonym „AJ“ Joshuou (23-1-0, 21 KO). Malý a tlustý rodák z Kalifornie neměl mít šanci. On přesto šokoval svět, když stejně starého rodáka z Watfordu ukončil v sedmém kole a stal se držitelem čtyř pásů mistra světa. Sympatický „Destroyer“ se přes noc stal oblíbeným bojovníkem, kterého mnoho lidí vynášelo do nebes. Jenže následně přišla prosincová odveta, do které nastoupil absolutně bez formy a opět nad ním fanoušci zlomili hůl. Nyní světová šestka hledá nového kouče a podle posledních informací jej našla v nejlepším trenérovi roku 2019 Eddym Reynosovi, jenž v něm vidí výjimečný talent.

„Andy všem ukázal, že má na to stát se šampionem. Bezpochyby patří mezi nejlepší bojovníky těžké váhy. Hodně se mluví o tom, že je nedisciplinovaný, ale myslím si, že někdo s nulovou disciplínou by nikdy nedosáhl na titul mistra světa. Ne každý bojovník je extrémně pracovitý a obrovsky disciplinovaný, ale pokud dosáhne na světové pásy, pak je v něčem speciální. Už jsem s Andym mluvil a dosáhli jsme dohody ohledně naší spolupráce. Až skončí tato pandemie, tak začneme pracovat na jeho návratu do ringu. Uvidíme, jaké budou další kroky, jak se dokáže přizpůsobit, jak dokáže být pracovitý a jak bude dále postupovat. Myslím si, že je před ním velká budoucnost.“ – Prohlásil trenér slavného Mexičana Saula „Canelo“ Alvareze.