Eddie Hearn: Wilder by se díky titulu Franchise Champion vyhnul souboji s Whytem i Joshuou!

Šéf stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn věří, že aktuální šampion WBC těžké váhy Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (41-0-1, 40 KO) by velice rád přijal status šampiona „Franchise Champion“, aby se vyhnul povinným soubojům.

Britský promotér Eddie Hearn, jenž zastupuje například prozatímního šampiona WBC Dillana „The Body Snatcher“ Whyta (26-1-0, 18 KO) a bývalého světové šampiona Anthonyho „AJ“ Joshuu (22-1-0, 21 KO), si myslí, že aktuální šampion WBC Deontay Wilder by velice rád přijal pás „Franchise Champion“, aby se vyhnul souboji s jeho svěřenci. Přitom sám alabamský knockoutér nedávno prohlásil, že rozhodně tento titul nepřijme, jelikož se ohlíží na své fanoušky, kterým se tento krok ze strany WBC vůbec nelíbí. „Nemůžete brát vážně nic, co řekne Wilder. Nejprve hlásí, že v těžké váze má být jeden šampion, jedna tvář, jedno jméno a potom jej naháníme ke sjednocujícímu souboj více než rok.“ – Rozpovídal se šéf stáje Matchroom Boxing.

„Následně Joshua prohrál a najednou zase vykřikuje, že těžká váha má mít jednotného šampiona. Teď zase prohlašuje, že nikdy nepřijme pás Franchise Champion, ale pokud dostane příležitost vyhnout se Whytovi, nebo Joshuovi, tak ten pás rychle příjme.“ – Rýpe do Američana Hearn. Jenže si asi neuvědomuje několik důležitých faktů. Ano, Wilder toho jistě hodně napovídá, ale je to právě on, kdo si dobrovolně bere nebezpečného Kubánce Luise Ortize do odvety a je to také on, kdo si to chce znovu rozdat s Tysonem Furym. Hearn si také asi neuvědomuje, že Whyte neprošel dopingovými testy a jeho skandál se řeší již skoro čtyři měsíce. Navíc federace WBC jej do té doby nepustí do titulového souboje. A to nemluvím ani o tom, že Joshua prohrál s neznámým a pro mnohé malým a tlustým Andym Ruizem, kterého měl podle všech popravit. Proč by ses jej tedy měl aktuálně Wilder bát, nebo se mu vyhýbat, když on bojuje s tím nejlepším, co těžký váha aktuálně nabízí?