Eddie Hearn : Usyk bude vyzývatelem dříve než Tyson Fury!

Jednání v profesionálním boxu občas připomínají šachy, kdy každý tah je promyšlený dopředu. Nejinak tomu je v případě trojlístku promotérů Franka Warrena, Boba Aruma a Eddieho Hearna, kteří pečlivě budují kariéry svých borců.

První dva jmenovaní pánové se aktuálně starají o kariéru lineárního šampiona těžké váhy, Tysona „Gypsy Kinga“ Furyho (27-0-1, 19 KO), který minulý rok šokoval svět svým comebackem, kde kontroverzně remizoval s šampionem WBC, Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO). Nyní se očividně chystají jiným směrem. Tím by měl být střet s Anthonym Joshuou, jelikož další soupeř Furyho je Tom Schwarz (24-0-0, 16 KO), jenž má v držení titul WBO Inter-Continental a je dvojkou žebříčku této organizace.

To si samozřejmě uvědomuje i třetí do party promotérů, Eddie Hearn. Ten se stará o kariéru krále těžké váhy a šampiona WBA, WBO, IBF a IBO, Anthonyho Joshuu (22-0-0, 21 KO), ale je i účastníkem spolu-promoterství nesporného krále křížové váhy, Oleksandra Usyka (16-0-0, 12 KO). Že v těchto duelech leží hromada peněz, zřejmě nemusím zmiňovat. Je tak jasné, že Hearn spíše touží po souboji Joshuy s Usykem, než se zmíněným „Gypsy Kingem“ a nutno říct, že v tomto ohledu má mírně navrch.

„Usyk bude blíž souboji s Joshuou, než Fury. Když jste super šampionem nižší váhové kategorie a pohybujete se o váhovou kategorii výše, je tak samozřejmostí, že se stanete povinným vyzývatelem.“ – Popisuje své plány britský promotér, kterému jednoznačně dává za pravdu i sama organizace WBO a následně se opřel i do Furyho. „Ten jeho soupeř je hrozný. Většina lidí ho viděla s Wilderem vyhrát a on couvne z odvety, aby boxoval se Schwarzem. Se vší úctou, ale on není ani v top 15 těžké váhy. Chápu, že dostane hodně peněz za snadný duel, ale dovedete si představit, že by si takového soupeře vzal Joshua? To by zase bylo nenávisti všude kolem.“ – Komentoval situaci Hearn.