Eddie Hearn: Televizní stanice potřebují živé přenosy. Dopřejme fanouškům bitvy z pohodlí domova!

Eddie Hearn oznámil, že na konci dubna se střetne s vedením BBBofC, aby s nimi diskutoval realizaci galavečerů bez účasti veřejnosti. Šéf stáje Matchroom Boxing tvrdí, že na takové řešení čekají spousty televizních stanic i fanoušci.

Svět v této době sužuje řádění pandemie koronaviru, které postupně zrušilo veškerá sportovní klání. Šéf stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn však stále pracuje na tom, aby alespoň některé své galavečery zachránil, byť to bude bez fanoušků přímo v hale. Tím by nejspíše spasil i hodně televizních stanic, jenž žijí z živých přenosů a momentálně nemají svým sledujícím, co nabídnout. „Je to opravdu těžké pro všechny sportovní stanice. Tyto společnosti žijí z vysílání živých přenosů a nyní jsou úplně odříznutý od kyslíku a bohužel s tím nemohou nic dělat. Každou sportovní událost tedy ocení, byť to bude v komorní atmosféře bez fanoušků. Televizní stanice zoufale potřebují živé přenosy.“ – Rozpovídal se Hearn, který ve vzduchu asi cítí pořádné dukáty.

Britský promotér se už svaz profesionálního boxu snažil přemluvit začátkem března, ale byl rázně odmítnut, protože konání takových akcí by bylo krajně nezodpovědné a také nebezpečné. „Musíme počkat několik týdnů a uvidíme, jak velký dopad bude mít koronavirová pandemie na Velkou Británii. V této situaci by byla organizace galavečerů nezodpovědná. Představte si, že jeden ze soubojů by skončil brutálním knockoutem a boxer by potřeboval okamžitou lékařskou péči. Už tak mají zdravotníci plné ruce práce a tímto bychom je jen zatěžovali.“ – Přiznal Hearn.