Eddie Hearn : Souboj Usyka s Joshou bych viděl na rok 2020!

Eddie Hearn věří, že by se aktuální šampion křížové váhy, Oleksandr Usyk (16-0-0, 12 KO) mohl střetnou s šampionem těžké váhy, Anthonym Joshou (22-0-0, 21 KO) v příštím roce!

Nesporný král a šampion WBA,WBO, WBC a IBF křížové váhy, Oleksandr Usyk, plánuje v tomto roce přestoupit o váhovou kategorii výše. Svůj debut v těžké váze by si měl odbýt 18.5.2019 v Chicagu, kde by měl čelit zatím neznámému soupeři. Ve hře je však jméno olympijského vítěze z Atén Alexandera Povetkina a finského obra Roberta Heleniuse, který se měl původně střetnout s Kubratem Pulevem. „Zatím Vám mohu říct jen to, že o souboji uvažujeme. Bohužel nemohu Vám nic potvrdit, jelikož smlouvy nejsou podepsány. Pro Alexandera máme několik variant a Usyk je jednou z nich.“ – Komentoval situaci Andrej Rjabinsky.

Každopádně všichni napjatě sledují i věci příští. Velmi očekávaný je totiž souboj Usyk s dalším olympijským vítězem, tentokrát z Londýna, Anthonym Joshuou. „Usyk má nyní před sebou souboj v květnu a bude to nejspíše jeho debut v těžké váze. Snažíme se mu maximálně domluvit souboj s Alexanderem Povetkinem, což by byl velmi těžký start v těžké váze. Následně by měl odboxovat ještě jeden souboj, než jej WBO označí za povinného vyzývatele Joshuy. Rád bych tento souboj viděl na jaře příštího roku.“ – Řekl svoje vize promotér Eddie Hearn.