Eddie Hearn: Souboj mezi Joshou a Furym je možný, ale Wilder musí ustoupit stranou!

Zástupce aktuálního šampiona WBA, WBO, IBF a IBO Anthonyho „AJ“ Joshuy (23-1-0, 21 KO), Eddie Hearn, by stále velice rád uspořádal sjednocující souboj mezi jeho svěřencem a šampionem WBC Tysonem „The Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO).

Aktuálně má šampion WBA, WBO, IBF a IBO Anthony Joshua naplánovanou povinnou obhajobu s bulharským veteránem Kubratem „The Cobra“ Pulevem (28-1-0, 14 KO). Naopak šampion WBC Tyson Fury je smluvně vázán k trilogii s bývalým šampionem Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-1-1, 41 KO). Existuje však malá šance, že oba souboje půjdou stranou a fanoušci se dočkají na konci roku sjednocující bitvy. Tedy alespoň podle Eddieho Hearna tato možnost je. „Anthony Joshua má momentálně naplánovaný souboj s Kubratem Pulevem na 20.6.2020, ale pravděpodobně tento duel brzy posuneme o měsíc. Doufejme tedy, že na konci července by se to mohlo stát.“ – Sdělil britským médiím šéf stáje Matchroom Boxing.

„Pokud se však situace ohledně koronaviru nebude lepšit a my budeme muset nadále oddalovat naše akce, tak je možné, že se Anthony v tomto roce dostane do ringu pouze jednou a v tom případě by rád bojoval s Tysonem Furym. Situace bohužel není v našich rukou, ale pokud Bob Arum a Al Haymon přesvědčí Wildera, aby počkal, tak budeme o sjednocujícím boji rádi jednat. Nyní hodně záleží na tom, jestli je Deontay ochotný si vzít nějaký balík peněz a ustoupit stranou. Doufejme tedy, že to Arum s Haymonem brzy zjistí. Když by tato možnost existovala, pak jsme schopni se dohodnout s Pulevem, aby také počkal, ale myslím si, že sjednocující souboj je v ideálním světě o hodně vzdálený.“

„Existuje i možnost, že se Anthony opravdu střetne s Kubratem v červenci a pak by byl možný sjednocující souboj v listopadu, nebo prosinci. Každopádně si myslím, že v této době nejistoty by měly být všechny strany ochotny ustoupit, protože nyní je ten správný čas udělat souboj o nesporného mistra světa těžké váhy.“ – Dokončil své vyprávění Hearn. Bob Arum má však zřejmě jiné plány, jelikož zastupuje jak Puleva, tak Furyho. Zkušený americký promotér totiž tajně doufá, že oba borci zvítězí a pak bude sjednocující souboj čistě v jeho režii, což by znamenalo celý ohromný balík peněz jen pro stáj Top Rank Boxing.