Eddie Hearn se rozčiluje nad rozhodnutím WBC: Whyte nemá pozastavenou činnost!

Eddie Hearn, jenž zastupuje aktuální světovou sedmičku těžké váhy a prozatímního šampiona WBC Dilliana „The Body Snatcher“ Whyta (26-1-0, 18 KO), se rozčiluje nad rozhodnutím federace WBC.

Prezident federace WBC Mauricio Sulaiman se začátkem tohoto týdne rozpovídal pro zámořská média o situaci kolem aktuální světové sedmičky Dillana Whyta, jehož činnost byla pozastavena po souboji s kolumbijským válečníkem Oscarem „Kaboom“ Rivasem (26-1-0, 18 KO) kvůli nálezu metabolitu Dianabolu. „Momentálně probíhá šetření Dilliana Whyta, což znamená, že nemůže nastoupit k titulovému souboji s Deontayem Wilderem. Proto jsme se rozhodli, že souboj mezi šampionem a Tysonem Furym bude povinná obhajoba.“ – Prozradil Mauricio Sulaiman. To znamená, že alabamský knockoutér, pokud zvládne odvetu s Furym, bude muset jít do povinné obhajoby až za rok. Whyte se tedy dočká své šance na titul zřejmě až v únoru roku 2021.

To se samozřejmě nelíbí jeho zástupci a šéfovi stáje Matchroom Boxing Eddiemu Hearnovi. „Nevím, jak jej o tuto šanci mohli připravit. Žádná federace a ani antidopingová komise mu nepozastavila činnost. Stále opakuji, že čekáme, až UKAD očistí jméno Dillana Whyta.“ – Zlobí se britský promotér. Jenže jaksi zapomíná na skutečnost, že na výsledky šetření čekáme již skoro čtyři měsíce a stále nejsou známy výsledky. Nehledě na to, že průšvih s neschválenými rukavice se úplně zametl pod koberec. Jednatřicetiletý Brit tedy na další rok utře nos a zřejmě se vydá po cestě za jinými tituly.