Eddie Hearn: Pokud se prokáže Furyho podvod, pak se Whyte stane mistrem světa!

Eddie Hearn už cítí ve vzduchu šanci pro svého svěřence Dilliana „The Body Snatcher“ Whyta (27-1-0, 18 KO) a už rozjíždí politiku. Co se stane v případě, když UKAD označí aktuálního šampiona WBC Tysona „Gypsy King“ Furyho (30-0-1, 21 KO) za vinného?

Píše se rok 2015 a britský obr Tyson Fury je pozitivně testován na nandrolon po souboji s německým chasníkem Christianem Hammerem. Rodák z Manchsteru však údajně uplatil farmáře Martina Carefoota, aby před dopingovou komisí přiznal, že mu prodal kontaminované maso divočáka. Podle všeho se tak stalo, protože hvězdný „Gypsy King“ nastoupil 28.11.2015 k souboji s Wladimirem Klitschkem. Jenže se vyskytl problém. Britský farmář údajně nakonec nedostal ani libru a tak se jal ventilovat křivdu z dob minulých. „Nikdy jsem na svém statku neměl žádného divočáka a také jsem nikdy žádného nezabil.“ – Prohlásil Carefoot, jenž tím i přiznal, že před antidopingovou komisí UKAD lhal.

Celá situace může mít celkem hrozivou dohru pro šampiona WBC, protože pokud UKAD otevře případ a uzná, že Fury tehdy podváděl, tak mu hrozí dlouholetá stopka a navíc přijde o svůj pás. Toho samozřejmě hodlá využít šéf stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn se svým svěřencem a prozatímním šampionem Dillianem Whytem. „Hlavní svědek v tomto případě změnil svoji výpověď a já pevně věřím, že UKAD celou situaci dobře prověří. Kdybych byl Dillianem Whytem, tak celou situaci bedlivě sleduji, protože pokud uznají Furyho vinným, pak se stane on šampionem. Uvidíme, jak se celá situace bude vyvíjet.“ – Ucitil šanci britský promotér. V takovém případě by totiž sjednocující duel těžké váhy byl čistě v jeho režii, protože Whyte i Joshua patří pod jeho křídla.

Je však otázkou, jestli se dá věřit muži, který vědomě lhal. Navíc federace WBC se postavila za svého šampiona. „Když jsem tuto zprávu četl, tak jsem se jí jen zasmál. Jakou důvěryhodnost může mít člověk, který se nechal uplatit, aby lhal? Navíc k tomuto případu došlo před mnoha lety.“ – Rozpovídal se pro média Mauricio Sulaiman. „Fury má za sebou aktuálně mnoho úspěšně zvládnutých testů v rámci našeho programu Clean Boxing Program. Ani jeden z nich u něj neodhalil nepovolené látky. Dokud nevzniknou nějaké nesrovnalosti u nás, pak tyto zprávy budu považovat za lživé. WBC je pyšná na svého šampiona Tysona Furyho, který dokázal změnit svůj život a odrazit se ode dna.“ – Dokončil své povídání prezident WBC. Po kokainu a psychických problémech to může být právě kanec, který by zřejmě definitivně pohřbil kariéru Tysona Furyho.