Eddie Hearn : Pokud oba vyhrají, moc rád uvidím Chisoru proti Allenovi!

Jak David Allen (16-4-2, 13 KO), tak Dereck Chisora (29-9-0, 21 KO) se představí 20.4.2019 na galavečeru v londýnské O2 Aréně. Pokud by oba zvítězili mohlo by dojít na jejich střet ještě v tomto roce.

Stále teprve pětatřicetiletý „WAR“, Dereck Chisora, platí za ostříleného veterána těžké váhy, který už si prošel všemi možnými bitvami. „Jsem jako herpes. Když už si myslíte, že jste se mě zbavili, já se zase objevím.“ – Vtipkoval s novináři britský raubíř. Nyní se vrací po tvrdém knockoutu, který mu uštědřil neméně výřečný krajan Dillian Whyte. Chisora v tomto souboji musel spolknout hořkou pilulku, jelikož po desátém kole vedl u dvou bodových 95-94, bohužel následně úřadovala pravačka mladšího Whyta a rodák ze Zimbabwe se poroučel do říše snů. V O2 Aréně jej bude čekat horkokrevný Němec s kosovskými kořeny, Senad „GachineGun“ Gashi. Ten v posledním duelu také prohrál, ovšem kamerunského válečníka s francouzským pasem, Carlose Takam, zle potrápil v sedmi kolech. „Chisora se vrací po tvrdém knockoutu a Gashi předvedl dobrý výkon proti Takamovi, který bral na poslední chvíli. Na tento duel měl přípravu osm týdnů. Rozhodně dojede dobře připravený.“ – Ohodnotil souboj promotér Eddie Hearn.

Na stejném galavečeru se představí i sedmadvacetiletý „Bílý Nosorožec“ David Allen. Ten se v duelu setká v té době již se čtyřicetiletým veteránem Lucasem „Big Daddy“ Brownem, který má nejspíše to nejlepší za sebou. V březnu roku 2018 jej hodně tvrdě knockoutoval Dillian Whyte. Následně sice zdemoloval Juliuse Longa a Juniora Patiho, jenže ti nepatři ani do světové stovky a při vší úctě ani nepatří mezi to nejlepší, co těžká váha nabízí. Letos v březnu jej překvapivě posadil na zadek průměrný Kamil Sokolowski, kterého Browne s obrovským štěstím nakonec zdolal v šesti kolech 57-56. Pokud něčím disponuje britský mladík, pak právě tvrdým úderem a plechovou hlavou. Tu nedokázali zdolat ani vyhlášení bijci Dillian Whyte a Luis Ortiz.

Luis Ortiz vs David Allen

„David Allen je dobrý člověk s velkým srdcem. Moc dobře si uvědomuje, že je to jeho velká šance. Půjde o velké peníze a o velké zápasy. Od doby, co spojil síly s Darrenem Barkerem jsem jej neviděl tak soustředěného. Je ve skvělé formě a opravdu tvrdě pracuje. Však sami posuďte jeho formu s Dillianem Whytem a nyní. Je v úplně jiné fyzické kondici. Browne je pro mne pořád favoritem, ale jen díky zkušenostem. Abych byl upřímný, moc rád bych viděl souboj Derecka Chisory s vítězem této bitvy. Myslím si, že by to byl dobrý souboj. Hlavně David Allen může opravdu vyhrát a pak by se jednalo o velké britské derby, ale ani Senada Gashiho bych nepodceňoval.“ – Myslí si britský promotér.