Eddie Hearn plánuje velký únorový galavečer těžkých vah plný hvězdných jmen!

Britský promotér a šéf stáje Matchroom Boxing, Eddie Hearn, plánuje na únor příštího roku velký galavečer těžkých vah. Pojďme si společně zaspekulovat, jak tento turnaj bude vypadat a na co se můžeme těšit.

Uznávaný novinář světa profesionálního boxu Michael Benson na svém twitterovém účtě zveřejnil, že Eddie Hearn se chystá v únoru příštího roku uskutečnit obrovský galavečer těžkých vah, který bude zahrnovat opravdu hvězdná jména. „Eddie Hearn prohlásil, že chce v únoru uskutečnit galavečer, jenž se bude skládat pouze z těžkých vah. Potencionálními kandidáty jsou: Dillian Whyte, Oleksandr Usyk, Filip Hrgovič, Dereck Chisora, David Allen a vítěz souboje Michael Hunter – Alexander Povetkin.“ – Prozradil uznávaný britský novinář. Pojďme si tedy nyní společně trošku zaspekulovat, co by nás mohlo čekat.

Dereck „WAR“ Chisora (32-9-0, 23 KO) vs. Oleksandr Usyk (17-0-0, 13 KO) – To je asi zatím nejdiskutovanější souboj, na který by mělo s určitostí dojít. Respektive tento souboj chce sám pětatřicetiletý rodák ze Zimbabwe i Eddie Hearn. Dvaatřicetiletý Usyk rozhodně touží v příštím roce bojovat o světový titul, ale i on si uvědomuje, že potřebuje alespoň ještě jeden souboj a Chisora by byl ideálním testem.

Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (26-1-0, 18 KO) – Aktuální světová sedmička a držitel prozatímního titulu WBC Dillian Whyte zatím čeká na rozuzlení svého dopingového prohřešku. UKAD mlčí a VADA tvrdí, že je čistý. Každopádně pokud jednatřicetiletý rodák z Jamajky bude očištěn pak je povinným vyzývatelem šampiona WBC Deontaye Wildera a svůj post rozhodně nebude riskovat těžkým soubojem. V tomto případě půjde zřejmě o nějaký zahřívací duel, jelikož v květnu by měl Whyte dostat svoji vysněnou titulovou šanci. Čistě spekulačně by mohlo jít o duel například s Johannem Duhaupasem, či Sergeyem Kuzminem.

Filip „El Animal“ Hrgovič (9-0-0, 7 KO) vs. David „White Rhino“ Allen (17-5-2, 14 KO) – Opět pouze spekulujeme, ale s ohledem na vývoj kariéry obou borců by tento duel dával smysl, byť by byl pro sedmadvacetiletého Brita hodně krutý. Každopádně stejně starý Chorvat je vycházející hvězdou a stáj Matchroom Boxing má velký zájem o budování jeho kariéry. Allen může dělat dobré souboje, ale na úplnou špičku to nikdy nebude. Pro Hrgoviče by šlo o zajímavý test a další posun v kariéře, jelikož on nemá kam spěchat. Titulovou šanci nyní stejně nedostane, potřebuje sbírat zkušenosti a hlavně budovat jméno. A právě v tom by mu mohl pomoci Allen. Ten je ve Velké Británii hodně oblíbený a případný střet v O2 Aréně by mohl být hodně zajímavý.

Vítěz souboje mezi Alexanderem „Ruským Vítězem“ Povetkinem a Michaelem „The Bounty“ Hunterem (18-1-0, 12 KO) – 7.12.2019 nás čeká střet mezi světovou šestkou Povetkinem a světovou dvaadvacítkou Hunterem. Vítěz tohoto souboje by se měl objevit na únorovém galavečeru. Ať už vyhraje kdokoliv, tak do úvahy připadají tři jména. Jarrell „Big Baby“ Miller (23-0-1, 20 KO), Joseph Parker (26-2-0, 20 KO) a zřejmě i Oscar „Kaboom“ Rivas (26-1-0, 18 KO). Každopádně těch jmen, které se mohou objevit na tomto galavečeru může být více a potřebné informace se dozvíme koncem tohoto a začátkem příštího roku.