Eddie Hearn: Okolie není připravený na Glowackého, ale může jej porazit!

Na konci března se pravděpodobně dočkáme souboje Lawrence „The Sauce“ Okolieho (14-0-0, 11 KO) s Krzysztofem „Glowka“ Glowackim (31-2-0, 19 KO) o uvolněný titul WBO křížové váhy.

Na konci března v Chicagu by mělo dojít na bitvu o uvolněný pás WBO křížové váhy mezi evropským šampionem Lawrencem Okoliem a bývalým světovým šampionem Krzysztofem Glowackim. Sedmadvacetiletý Brit však věří, že si dokáže s o šest let starším Polákem hravě poradit a následně plánuje sjednocující souboje. Jeho pocity však nesdílí Eddie Hearm, který rodáka z Londýnu zastupuje. „Cítím se podobně jako před soubojem Anthonyho Joshuy s Charlesem Martinem, což byl tehdy souboj o pás mistra světa IBF v těžké váze. Vím, že Okolie není připravený na Glowackého, ale může jej porazit. Joshua také nebyl připraven na Martina, ale věděli jsme, že může vyhrát.“ – Rozpovídal se šéf stáje Matchroom Boxing o blížícím se souboji.

„Fanoušci si často stěžují, že Okolie neboxuje dostatečně zajímavě. Že je jeho souboje příliš nebaví. Ovšem musíte ocenit jeho dovednosti a úspěchy. Je mu teprve sedmadvacet let, během čtrnácti soubojů se stal mistrem Evropy a byl jmenován oficiálním uchazečem pro souboj o titul mistra světa. Kolik boxerů to zvládne takto rychle? Nyní se může stát mistrem světa.“ – Dodává zkušený britský promotér. Samozřejmě Hearn má pravdu, jelikož Okolie rozhodně nemá takové zkušenosti jako polský válečník, který se objevil v ringu s těmi nejlepšími. Ovšem Brit má jednoznačně rozměry i sílu na to, aby duel ukončil před limitem, stejně jako jeho poslední čtyři souboje.