Eddie Hearn nabízí Wilderovi kontrakt s DAZN. Přidal se i Arum!

Sotva šampion WBC Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (40-0-1, 39 KO) vyhlásil, že je volným agentem a že si bude bojovat kde se mu bude chtít, tak přišlo hned několik nabídek. Nikoho asi nepřekvapí, že to jsou nabídky od Hearna a Aruma.

Ve chvíli, kdy Tyson „Gyspy King“ Fury oznámil, že přechází pod stáj Top Rank, které šéfuje jistý Bob Arum, se strhla lavina nevole. Proč? Protože Fury nyní patří pod stanici ESPN a jeho americký rival zase pod stanici Showtime, tím pádem se odveta odsouvá na dobu neurčitou. Ovšem Wilder se nechal slyšet, že je nyní volným agentem a může si boxovat kde chce a s kým chce. „ Samozřejmě se duel uskuteční vždy tam, kde jsou peníze. Jsem volný agent a můžu si boxovat, kde chci. Nejsem nikde vázaný a to je pro mě skvělé.“ – Začal svoje povídání alabamský rodák.

„ Podpis Furyho s ESPN mě nijak neovlivňuje. Pokud chce odvetu a chce bojovat, tak se bude bojovat. Jestli nechce, tak se zaměřím na jiný souboj. Máme k dispozici hodně chlapů, kteří se mnou chtějí bojovat. Nabídku má stále na stole. Jestli o ni má zájem, tak ať zavolá, jestli ne, tak bůh s ním.“ – Zakončil povídání Wilder, který ani netušil, jakou lavinu tím spustí. Svoje nabídky ihned poslali dva největší promotéři v boxerské branži. Bob Arum a Eddie Hearn nečekali ani chvíli a hned žhavili diář s kontakty. „ Deontay sám řekl, že je volný agent. Posíláme tedy jemu a Shelly Finkelovi nabídku. Přece neochudíme fanoušky o takový souboj mezi Deontayem a Tysonem. Veřejnost si zaslouží vidět ty nejlepší souboje.“ – Zkušeně a takticky rozjímal sedmaosmdesátiletý Arum. Svoji nabídku připojil i Eddie Hearn, který nabídl šampionovi WBC kontrakt na dva zápasy pod taktovkou DAZN. První souboj je dobrovolná obhajoba, druhý by byl střet s šampionem WBA, WBO, IBF a IBO Anthonym Joshuou.