Eddie Hearn: Mluvil jsem s Joshuou a ten teď chce sjednocující souboj s Furym!

Aktuální král těžké váhy a šampion organizací WBA, WBO, IBF a IBO Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) projevil velký zájem o sjednocující souboj s novým šampionem WBC Tysonem „Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO).

Tenhle souboj by byl opravdovou lahůdkou pro fanoušky profesionálního boxu a těžké váhy. Dva britští obři, dva dvojnásobní šampioni těžké váhy a vyprodaný stadion ve Wembley by zajistil ten největší sjednocující duel v historii boxu. Tohle by byla naprostá paráda. „Už jsem o tom mluvil s Anthonym a on chce nyní tento duel. Musíme všechno podrobit tomuto střetu. Šance, že by se dva Britové utkali v sjednocujícím souboji těžké váhy se už nemusí opakovat. Slibuji, že udělám maximum pro to, aby se tento duel uskutečnil.“ – Prohlásil před pár hodinami šéf stáje Matchroom Boxing, Eddie Hearn.

 

Zájem o tento souboj projevil i nový šampion WBC Tyson Fury. „Pokud Deontay nebude chtít odvetu, tak není na co čekat. Pojďme do toho AJ!“ – Prohlásil po vítězném duelu jednatřicetiletý rodák z Manchesteru, který následně odešel slavit do rozbouřené noci. Joshuu by nyní měl čekat souboj s povinným vyzývatelem skrze IBF Kubratem „The Cobra“ Pulevem (28-1-0, 14 KO), jenž však stále není finálně dokončen. Zajímavostí budiž, že promotérem bulharského veterána je Bob Arum, který zároveň zastupuje i hvězdného „Gypsy Kinga“. Je tedy možné, že promotéři odstraní Puleva z cesty a budou vše směřovat na letní sjednocující duel mezi dvěma britskými šampiony?