Eddie Hearn: Lomachenko je výjimečný boxer. Nevím, kdo by jej mohl porazit!

Před sobotním duelem v londýnské O2 Aréně věřil Eddie Hearn, že by jeho svěřenec Luke Campbell (20-3-0, 16 KO) mohl zastavit ukrajinskou hvězdu, Vasiliye „Hi-Tech“ Lomachenka (14-1-0, 10 KO), ale výsledek byl nakonec jiný.

„Luke dokázal několikrát Lomachenka zranit na spodky, ale ten se vždy oklepal a zaútočil dvojnásobnou silou. Nevím, jestli ten borec vůbec může být poražen. Není lepšího bojovníka po technické stránce v lehké váze, než je Luke Campbell. Možná jej dokáže porazit nějaký opravdu silný puncher, ale Luke má taky docela tvrdou ránu.“ – Rozpovídal se zástupce jednatřicetiletého Brita, Eddie Hearn. On i jeho svěřenec totiž věřili, že má na to, aby stejně starého Ukrajince zdolal. Mýlili se.

Rodák z Hullu sice několikrát nachytal dvojnásobného olympijského vítěze na švestkách, ale výrazně jej ohrozit nedokázal, přesto si ostudu neudělal a ukázal, že má pravé srdce válečníka. Jenže to je na Vasiliye Lomachenka stále málo. „Jeho pohyby, ovládání vzdálenosti a variace úderů je zkrátka fenomenální. Nedokážu si představit, kdo by jej porazil. Možná jej porazí až věk, protože je to výjimečný boxer, který má za sebou 397 amatérských soubojů a 14 profesionálních. Možné je, že jej doběhne stáří, ale budete potřebovat i ohromné štěstí, aby jste jej dokázali zdolat.“ – Myslí si aktuální šéf stáje Matchroom Boxing.