Eddie Hearn lituje, že v minulosti nepodepsal smlouvu s Tysonem Furym!

Šéf stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn v jednom z rozhovorů přiznal, že udělal velkou chybu, když nepodepsal smlouvu s aktuálním králem těžké váhy a šampionem WBC Tysonem „The Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO).

Psal se rok 2017, když Tyson Fury navštívil galavečer stáje Matchroom Boxing v Monte Carlu, kam přijel podpořit svého krajana a rivala Derecka „WAR“ Chisoru (32-9-0, 23 KO), jenž bojoval v hlavním duelu večera s Agitem Kabayelem. Rodák z Manchesteru v té době vážil 180 kilogramů a rozhodně nevypadal, jako ten muž, který v roce 2015 zdolal legendárního Ukrajince Wladimira Klitschka. Hvězdný „Gypsy King“ měl rozhovor i s britským promotérem Eddiem Hearnem. Tomu nabízel své služby a přesvědčoval jej, že chystá velkolepý návrat. Jenže jeden z nejmocnějších promotérů profesionálního boxu krajanovi nevěřil a s díky jeho služby odmítl, což si dnes vyčítá.

„Měl jsem tehdy možnost s ním podepsat smlouvu a mám pocit, že jsem to měl udělat. Jenže když jsem se na něj tehdy podíval, tak jsem si říkal, že není žádná možnost, aby se vrátil. Vypadal hrozně, byl tlustý, úplně z formy. Nedovedl jsem si představit, že by se ještě někdy podíval do ringu. On však každého překvapil a já se šeredně mýlil. Mluvili jsme o společné spolupráci, ale já mu odmítl dát souboje, které chtěl. Přál si lehké soupeře a žádal obrovské peníze. Abych byl upřímný, měl jsem souhlasit. Dnes tohoto rozhodnutí hodně lituji, ale nebyl jsem sám, kdo jej odmítl. Několik americkým promotérů udělalo totéž.“ – Prozradil pro britská média Hearn. Pokud by tehdy souhlasil mohl mít dnes oba šampiony těžké váhy ve své stáji a případný sjednocující souboj by byl naprosto v jeho režii, ovšem osud tomu chtěl jinak.