Eddie Hearn : Joshua neměl jinou možnost, než bojovat s Millerem!

Promotér světového šampiona WBA, WBO, IBF a IBO, Eddie Hearn, se pustil do vysvětlování, proč se Anthony Joshua (22-0-0, 21 KO) střetne právě s Jarrellem Millerem (23-0-1, 20 KO).

Příběh kolem krále těžké váhy se pomaličku uzavírá. Včera byl definitivně a oficiálně ohlášen jeho americký debut, proti brooklynskému rodákovi Jarrellu Millerovi, který proběhne 1.6.2019 v newyorské hale Madison Square Garden. Jeho promotér Eddie Hearn, ovšem neměl snadný začátek roku, protože původně plánovaný duel s Dillianem Whytem padl a on tak musel hledat náhradu pro svého svěřence. Což není nic snadného v případě „AJ“, protože je to velká hvězda, která potřebuje uspokojit své fanoušky a tím se seznam potencionálních soupeřů radikálně krátí. Ve hře byly jména jako Luis Ortiz, Kubrat Pulev, Adam Kowancki a nebo Joe Joyce. Výběr padl na „Velké dítě“ a Eddie Hearn zdůvodňuje proč tomu tak bylo.

„ Miller je neporažený borec a rodák z New Yorku. Fanoušci hodně chtěli souboj s jedním ze dvojice Tyson Fury a Deontay Wilder, ale ti mají v plánu odvetu, kterou nařídila organizace WBC a tím pádem nebylo možné je domluvit. Dále jsme jednali s Dillianem Whytem, se kterým jsme se nebyly schopni domluvit na podmínkách kontraktu. Vybrali jsme tedy Millera. Myslím, že je správný čas na změnu a na debut na americkém kontinentu. Je to zásadní moment v jeho kariéře, kdy se může stát mezinárodní hvězdou.“ – Vysvětlil své plány promotér Matchroom Boxing. Hearn také naznačil, kdo by se mohl ukázat na kartě v MSG a padla jména Raymundo Beltra, Ricky Burns, Tommy Coyle, Chris Aligieri, či Donnie Nietes. Na kartě by se mohl objevit i souboj dvou ženských šampionek, Katie Taylorové a Delfine Persoonové.