Eddie Hearn je znechucený Millerovým dopingem. Kamarád Kownacki to nechce komentovat!

Hodně povyku ve světě profesionálního boxu způsobily pozitivní testy amerického chasníka, Jarrella Millera (23-0-1, 20 KO). K této situaci se samozřejmě vyjádřil promotér Eddie Hearn, ale i kamarád brooklynského rodáka, Adam Kownacki (19-0-0, 15 KO).

„Jsem znechucený. Vždycky se snažím lidi nesoudit, když jde o první test, protože se může stát chyba, ale po druhé už jsem vážně znechucený. Pro takové věci není v tomto sportu místo.“ – Hněval se britský promotér, Eddie Hearn. Ten nyní bude muset shánět nového soupeře pro svého svěřence a šampiona WBA, WBO, IBF a IBO, Anthonyho Joshuu. Krále těžké váhy čeká 1.6.2019 americký debut a jeho chlebodárce má nyní pouhých pět týdnů na to, aby našel adekvátního soupeře. „Jméno náhradníka ohlásíme začátkem příštího týdne.“ – Dodal rozčílený Hearn. I promotér Američana, Dmitri Salita, který zpočátku bránil svého svěřence, otočil. „Jsme velmi zklamaní. Celý tým se cítí hrozně. Mrzí nás, že fanoušci přijdou o tak kvalitní souboj. Je to hrozná věc a všechny zúčastněné strany se nyní ocitly v nešťastné situaci.“ – Prozradil promotér, zastupující Millera.

Své k tomu řekl i velký kamarád „Velkého Dítěte“, Adam Kownacki. Polský rodák, dlouhodobě žijící v New Yorku, často trénoval s Američanem a připravoval se s ním třeba na bitvu s Geraldem Washintogtonem, kterou opanoval expresním knockoutem. „V případě Canela (Mexičan neprošel dopingovými testy na Clenbuterol) se nic nestalo, protože je to velká hvězda. Tady ten chlapec také tvrdě bojuje a jde si za svými sny. Možná udělal chybu, ale my všichni stojíme za ním. Canela chytli a svedli to na maso. Pro mě je těžké k tomu něco říct, když nic nevím. Nebyl jsem s ním v kempu a nikdy jsem ho neviděl něco brát.“ – Prohlásil třicetiletý rodák z polské Lomzy.