Eddie Hearn: Fury nemůže být šťastný za trilogii s Wilder. Nyní to už nevydělá tolik peněz!

Podle Eddieho Hearna nebude trilogie mezi šampionem WBC Tysonem „Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO) a bývalým šampionem Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-1-1, 41 KO) už tolik výdělečná.

Jejich první duel skončil remízou a tak odveta byla nevyhnutelnou věcí. Nakonec na ni došlo 22.2.2020 a opanoval ji jednoznačně britský obr Tyson Fury, který amerického knockoutéra Deontaye Wildera doslova zdemoloval v sedmi kolech. Jednatřicetiletý rodák z Manchesteru naprosto dominoval celý souboj a svého rivala k ničemu nepustil. Jenže o tři roky starší rodák z Tuscaloosy se nedokáže smířit s první kariérní porážkou a po výmluvách na příliš těžký nástupový kostým aktivoval doložku o trilogii, jenž by se měla uskutečnit někdy v polovině, či na konci července.

Jejich druhý souboj sice generoval 750 tisíc až 800 tisíc nákupů PPV a také zbořil rekord na vybraném vstupném v historii těžké váhy, ale většina odborníků se shoduje na tom, že trilogie na taková čísla ani nedosáhne. Vlastně většina fanoušků už ten souboj ani nechce vidět, jelikož jim přijde zbytečný a raději by oba borce viděli s jinými soupeři. „Souboj Furyho s Wilderem je stále velká událost. Jakýkoliv boj, na kterém se podílí Wilder je nesmírně zajímavý, protože může kdykoliv skončit brutálním knockoutem. Bohužel jejich odveta byla příliš jednostranná.“ – Rozpovídal se Hearn pro sázkovou kancelář William Hill.

„To je celkem problém, protože Fury předvedl výkon kariéry a získal pás WBC, tudíž bude chtít více peněz za souboj s Wilderem. Ty však nedostane, protože jejich souboj nebude tak ziskový.“ – Prozradil šéf stáje Matchroom Boxing, aby se následně rozpovídal i o souboji svého svěřence. „Anthony absolvoval skvělý minulý rok. Bojoval v Madison Square Garden a poté v Saúdské Arábii. Nyní je zpět doma. Bude vyprodáno a bude skvělé ho opět vidět na britské půdě. Jsem z toho trošku nervózní, protože jde o velký návrat domů a on bude pod tlakem. V Saúdské Arábii to bylo jiné, tam byl mimo pozornost a vše proběhlo v klidu, což mu pomohlo, ale tady budou chtít lidé vidět starého AJ a knockouty. Myslím si, že proti Pulevovi předvede skvělý výkon.“