Eddie Hearn: Chceme sjednocující souboj. Uvidíme, co řekne Wilder!

Eddie Hearn se nechal slyšet, že jeho svěřenec a aktuální držitel pásu WBA, WBO, IBF a IBO Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) je připraven utkat se s vítězem odvetného duelu mezi aktuálním šampionem WBC Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-0-1, 41 KO) a Tysonem „Gypsy King“ Furym (29-0-1, 20 KO).

Již 22.2.2020 se dočkáme odvetného duelu mezi šampionem WBC a nejhrozivějším knockoutérem těžké váhy Deontayem Wilderem a bývalým světovým šampionem Tysonem Furym. První souboj obou obrů skončil kontroverzní remízou a nyní je čas, aby se konečně rozhodlo, kdo je tím lepším borcem a aby toho nebylo málo, tak si to oba bijci rozdají o pás šampiona The Ring Magazine a post lineárního šampiona. Jak rodák z Manchesteru, tak alabamský ničitel již v minulosti několikrát projevili zájem o bitvu s aktuálním králem těžké váhy Anthonym Joshuou. Třicetiletý Brit však neměl důvod riskovat svoje postavení a skvělé výdělky, jenže okruh soupeřů se již ztenčuje a brzy dojde na lámání chleba. To si také uvědomuje i promotér stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn, jenž britskou hvězdu zastupuje.

 

„Nemůžeme se spoléhat ani na jednoho z nich. Tuhle situaci už jsme si s Wilderem prožili. Uvidíme, co Deontay řekne nyní. Když měl Anthony pásy a my jsme chtěli sjednocující souboj, tak se nikdo neozval a nikdo neměl zájem. Když však Joshua prohrál, tak najednou Wilder chtěl být nesporným šampionem těžké váhy a začal vykřikovat to svoje – jedna tvář, jedno jméno a bla, bla, bla. – Potom začal vyřvávat, že chce vítěze duelu Joshua – Ruiz.“ – Opřel se do šampiona WBC Hearn. „Doufám tedy, že Deontay neztratil odvahu a zopakuje nyní, že chce střet o nesporného krále těžké váhy. Dříve jsme s tímto duelem neuspěli, takže to zkusíme podruhé. Wilder samozřejmě musí nejprve vyhrát s Furym, což nebude mít jednoduché. Pokud Tyson vyhraje, tak jsme ochotni jednat i s ním.“- Dokončil své povídání britský promotér.

Tým okolo Joshuy však nejprve musí vyřešit problematiku kolem povinných vyzývatelů, protože pokud by některá z organizací odebrala Britovi pásy, pak by se sjednocující souboj rozhodně posunul. Navíc Hearn si jaksi neuvědomuje, že to byl právě tábor Wildera, který přišel s konkrétní nabídkou, avšak britská strana ji s díky odmítla. Uvidíme tedy, jak budou vypadat následné námluvy obrů v těžké váze. Od konce února by mělo být jasno.