Eddie Hearn chce zatlačit na WBC, aby Whyte dostal titulovou šanci co nejdříve!

Eddie Hearn prozradil, že hodlá tlačit na organizaci WBC, aby umožnila aktuálnímu držiteli prozatímního pásu, Dillianu „The Body Snatcher“ Whytovi (26-1-0, 18 KO), bojovat o světový pás co nejdříve.

Jednatřicetiletý rodák z Jamajky hájící britské barvy udělal již mnoho pro to, aby se dostal k titulovému souboji s aktuálním šampionem WBC, Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (41-0-1, 40 KO). V roce 2016 získal mezinárodní titul WBC, o rok později dostal do držení stříbrný pás této federace a o minulém víkendu se dokonce stal prozatímním šampionem. V pozici povinného vyzývatele je už přes 600 dní a na svém kontě má sérii deseti výher v řadě. Podle prezidenta Mauricia Suliamana však dostane šanci na titul až v květnu příštího roku, protože Wilder už má domluvené a schválené dva souboje s Luisem Ortizem a Tysonem Furym.

„Nikdo nemůže zpochybnit jeho právo bojovat o titul. Nyní má prozatímní pás WBC a je jen otázkou času, než dostane možnost bojovat o plnohodnotný pás. Musíme začít tlačit na WBC a Dillian musí udržet pás do května příštího roku. On samozřejmě nechce čekat tak dlouho, takže se v ringu objeví na přelomu listopadu a prosince.“ – Prohlásil zástupce britského raubíře, Eddie Hearn. Tato slova potvrdil i sám „The Body Snatcher“. „ Ano budu letos ještě jednou bojovat. Zatím ještě nevím, jestli příjmu nějaký těžký zápas, nebo se rozhodnu pro lehčí souboj. Zřejmě se rozhodnu pro lehčí souboj, ale uvidíme.“ – Prohlásil bijec z Brixtonu.