Eddie Hearn chce, aby byl Usyk vyzývatelem vítěze souboje Joshua-Ruiz!

Eddie Hearn již spřádá velké plány s bývalým nesporným králem křížové váhy, Oleksandrem Usykem (16-0-0, 12 KO). Pokud si fenomenální Ukrajinec poradí v září s Carlosem Takamem (35-5-1, 28 KO), tak jeho dalším soupeřem by mohl být vítěz ze souboje Joshua-Ruiz.

Britský promotér a šéf stáje Matchroom Boxing, Eddie Hearn, se netají svými plány s bývalým nesporným králem křížové váhy, Oleksandrem Usykem, který se chystá na zářijový debut v nejtěžší váhové kategorii s Carlosem Takamem. Hearn chce využít rozhodnutí WBO, jenž jmenovala Usyka do role povinného vyzývatele šampiona těžké váhy a protlačit ukrajinského borce do souboje o titul, ovšem jsou zde i jistá úskalí. Rodák ze Simferopolu musí zvítězit s Kameruncem, aby se do tohoto souboje dostal, což je pravděpodobné, že dokáže.

V očích fanoušků, expertů a dokonce i samotných válečníků těžké váhy, by šlo o dost nepovedený tah, jelikož dvaatřicetiletý Ukrajinec se v těžké váze ještě nepředvedl a svoji titulovou šanci by dostal po jediném souboji se stárnoucím Takamem. Byla by tu i rozhodně zajímavější možnost a tím by bylo uvolnění pásu WBO, o který by si to mohl rozdat Usyk s jedním ze dvojice Fury-Whyte a následný vítěz by se utkal ve sjednocujícím souboji s Ruizem, či Joshuou, nebo také s šampionem WBC, Deontayem Wilderem. Ukrajinec by získal potřebný skalp kvalitního jména a sjednocující souboj by dostal rázem větší lesk. Uvidíme tedy, jak se situace v těžké váze na konci roku vytříbí.