Eddie Hearn: Boxerské duely na soukromém ostrově? Ano, ale rozhodně ne teď!

Jeden z nejvlivnějších promotérů světa šestnácti provazů a šéf stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn okomentoval snažení nejslavnější MMA ligy světa UFC uspořádat turnaje na soukromém ostrově. Čeká něco podobného i box?

Nejslavnější a nejprestižnější MMA liga světa UFC se rozhodla své fanoušky nezklamat a nadále pořádat velké turnaje. V probíhající pandemii koronaviru však neexistuje země, kde by se něco podobného dalo zrealizovat. Dana White se tedy rozhodl pro hodně netradiční řešení, kdy své turnaje bude pořádat na soukromém ostrově. Něco podobného by si přáli i fanoušci profesionálního boxu, ale dočkají se? Na toto téma se rozpovídal lídr promotérské stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn. „Samotná myšlenka je úžasná. Pravděpodobně si každý myslí, že já budu tím prvním mužem profesionálního boxu, který něco podobného udělá také, ale podle mého názoru není ten správný čas. Momentálně není čas přemýšlet o galavečerech boxu.“ – Odmítá podobné řešení Hearn.

 

„UFC chce dokázat, že na rozdíl od všech, dokáží zrealizovat své turnaje. Chtějí porazit pandemii koronaviru a přesto pořádat své turnaje. Myslím si, že jsou zbytečně tvrdohlaví. Nevím, proč jim to ESPN dovolí. Kdybych já v této době něco podobného nabídl Sky Sports a DAZN, tak mi to nepovolí. Ještě včera jsem s nimi mluvil o souboji Anthonyho Joshuy s Kubratem Pulevem a rozhodli jsme se to řešit až na konci měsíce. Tým Puleva s tím ostatně souhlasil také. Aktuálně tedy neplánujeme žádné galavečery. Prostě čekáme na konec měsíce a uvidíme jaká bude situace.“ – Zakončil své povídání vlivný promotér. Stáj Matchroom Boxing plánuje své první galavečery až na konec června. V rámci července by jsme se pak měli dočkat velkého souboje mezi Alexanderem Povetkinem a Dillianem Whytem, ale také střetu mezi Oleksandrem Usykem a Dereckem Chisorou. Pokud by však pandemie koronaviru trvala déle, možná Hearn přistoupí k záložnímu plánu v podobě soukromého ostrovu.