Eddie Hearn: Aura Deontaye Wildera je pryč! Roztrhal by ho i Andy Ruiz!

Britský promotér Eddie Hearn se hodně ostře opřel do bývalého světového šampiona Deontaye „The Bronze Bomber“ Wildera (42-1-1, 41 KO). Američan letos poprvé prohrál a dle šéfa stáje Matchroom Boxing tak přišel o svoji auru.

Deontay Wilder rozséval dlouhé roky strach v těžké váze. Před limitem dokázal ukončit všechny své soupeře a některé museli odnášet i na nosítkách. Brutální pravačka rodáka z Alabamy ničila všechno, co jí do cesty přišlo. Jenže z důchodu se vrátil jistý britský obr Tyson „Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO) a najednou měl „Bronzový Bombarďák“ problém. První souboj ještě uhrál na remízu, byť mnoho odborníků a fanoušků vidělo vyhrát přemožitele legendárního Ukrajince Wladimira Klitschka. V odvetě už to však byla zcela jiná písnička a Wilder dostal brutální sedmikolové bití, které musel zastavit až jeho roh. Eddie Hearn věří, že právě to byl moment, kdy bývalý držitel pásu WBC přišel o svoji auru brutálního zabijáka.

„Obávám se, že Wilderova aura je definitivně pryč. Už dlouho se k tomu schylovalo a nyní se s tím bude muset vypořádat. Navíc, jakmile jednou prohrajete, tak vás lidé odepíší. Bohužel, takhle to dnes chodí.“ – Začal své povídání zástupce krále těžké váhy Anthonyho „AJ“ Joshuy (23-1-0, 21 KO). „Víte, Wilder si vybudoval svoji auru strachu na jednom úderu, jenže Fury ukázal světu, že se to dá pohodlně ubránit. Navíc Wildera brutálně zbil, což odhalilo další mezery v jeho stylu.“ – Pokračoval ve vyprávění Hearn, který by nyní Wildera rád viděl v bitvě s Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-2-0, 22 KO). „Tohle by byl rozhodně skvělý boj. Ovšem mám obavu, že by Andy Wildera totálně zničil. Má totiž skvělou bradu a navíc má podobný nátlakový styl boje, jakým Furym rozebral Deontaye. Wilder je teď psychicky na dně. Potřebuje nyní předvést taktický výkon, jako předvedl Anthony v druhém souboji s Andym, ale nemyslím si, že na to má.“ – Dokončil svůj proslov Hearn.