Eddie Hearn: Anthony Joshua nemá problém se případně postavit Derecku Chisorovi!

Pokud by 23.5.2020 dokázal Dereck „WAR“ Chisora (32-9-0, 23 KO) zdolat Oleksandra Usyka (17-0-0, 13 KO), pak by to byl právě on, kdo by měl právo na konci roku vyzvat šampiona WBA, WBO, IBF a IBO Anthonyho „AJ“ Joshuu (23-1-0, 21 KO).

Moc se o tom nemluví, ale aktuální světovou desítku Derecka Chisoru a krále těžké váhy Anthonyho Joshuu pojí velké přátelství. Oba britští chasníci se navzájem hodně podporují. Mladší šampion při přestupu mezi profesionály vzhlížel ke staršímu rodákovi ze Zimbabwe. Ten mu pak minulý rok pomáhal s přípravou na odvetu s Andym „Destroyer“ Ruizem. Nyní je zde naděje, že se oba kamarádi utkají v jednom ringu. Pokud totiž třicetiletá britská jednička obhájí v červnu pásy proti Kubratu Pulevovi a britská čtyřka si poradí s hvězdným ukrajinským válečníkem Oleksandrem Usykem, pak ke konci roku je čeká povinný duel v rámci WBO.

Podle šéfa stáje Matchroom Boxing, Eddieho Hearna, však ani jeden z nich nemá problém s případným společným duelem. „Když bude potřeba, tak se utkají. Anthony je obrovský obdivovatel Chisory. Vyrůstal ve Finchley (čtvrť Londýna, odkud pochází i Chisora) a Dereck pro něj byl hrdinou, ale oba jsou připraveni bojovat ve vzájemném duelu.“ – Rozpovídal se pro Sky Sports britský promotér. „Rozhodně to však není tak, že když Chisora porazí Usyka, tak se automaticky stane povinným vyzývatelem WBO, tak to rozhodně není. Ovšem stane se jedničkou této federace a pravděpodobně bude tlačen do duelu s Joshuou. Každopádně nyní jej čeká Usyk, což je bývalý nesporný král křížové váhy. Tohle bude prvotřídní drama. Pokud jej však Chisora chytí, bude se na něj věšet, tvrdě zasahovat, pak to bude mít Usyk hrozně těžké.“ – Dokončil své povídání Hearn.