EBU chce souboj Kabayela s Joycem. Aukce se bude konat 7.8.2019!

Stříbrný olympijský medailista z olympijských her v Riu, Joe „Juggernaut“ Joyce (10-0-0, 9 KO) dostane šanci bojovat o evropský titul EBU, jenž má v držení německý borec, Agit Kabayel (19-0-0, 13 KO).

Třiatřicetiletá světová osmnáctka a britská pětka těžké váhy, Joe Joyce, si o předešlém víkendu poradil s nepříjemným Američanem, Bryantem „By-By“ Jenningsem (24-4-0, 14 KO), kterého zdolal přesvědčivě na body v poměru 115-112, 118-109 a 117-110. Jenže britský „Juggernaut“ svým výkonem neoslnil ani promotéra Franka Warrena, který jej původně chtěl vidět proti vítězi souboje Dubois-Gorman. Jenže po zápase Warren prohlásil, že by Joyce viděl raději s poraženým a tím se stal nakonec Nathan Gorman.

Ovšem nabídek pro rodáka z Londýna je více než dost. Nyní přišla s nabídkou EBU na zápas s jejich šampionem, Agitem Kabayelem. Šestadvacetiletý rodák z Leverkusenu se stal evropským šampionem v roce 2017, když porazil belgického borce, Herve Hubeauxe. Následně svůj pás obhájil proti Derecku Chisorovi, Miljanu Rovcaninovi a Andriyi Ruděnkovi. Dále se pro Joyce otevírá i šance zabojovat si o regulérní titul WBA, který má v držení Němec s libanonskými kořeny, Manuel Charr. Otázkou je tedy jestli má Brit zájem bojovat o evropský titul, nebo si počká na nějakou zajímavější nabídku, než je Kabyel.