Dvě možná data pro souboj Oleksandra Usyka s Dereckem Chisorou!

Pomalu finišují námluvy mezi bývalým nesporným šampionem křížové váhy a aktuální světovou trojkou těžké váhy Oleksandrem Usykem (17-0-0, 13 KO) a světovou desítkou Dereckem „WAR“ Chisorou (32-9-0, 23 KO).

Týmy obou borců společně tokají už nějaký ten pátek. Jak Chsiora, tak Usyk se následně střetli i na galavečeru v saúdskoarabském Rijádu, jehož vrcholem byl souboj Anthonyho Joshuy s Andym Ruizem. Nyní to vypadá, že příprava tohoto duelu pomalu ale jistě finišuje.

„7.3.2020 v Manchesteru, nebo 28.3.2020 v Londýně dojde na souboj bývalého nesporného krále křížové váhy Oleksandra Usyka s Dereckem Chisorou.“- Prozradil šéf stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn, který úzce spolupracuje s oběma boxery.Otázkou však zůstává, jestli půjde o klasický souboj, nebo ve hře bude nějaká verze pásu WBO, či dokonce plnohodnotný titul této organizace.

Dvaatřicetiletý Ukrajinec je totiž povinným vyzývatelem v rámci organizace WBO, jejíž pás momentálně drží rodák z Watfordu. Joshua má však v plánu střet s povinným vyzývatelem IBF Kubratem Pulevem. Je tedy otázkou, jak k celé situaci přistoupí WBO a jak se dohodnou zástupci hvězdného Ukrajince s britským králem. Každopádně fanoušci se mohou těšit na další špičkový duel těžkých vah a velký test pro Oleksandra Usyka mezi obry.