Dvakrát Swift v New Yorku. Garcia chce zbít Redkacha a Hurd se vrací po porážce s Williamsem!

V noci ze soboty na neděli nás čeká hodně zajímavý galavečer stáje Premier Boxing Champions v brooklynské Barclays Center. V akci uvidíme hned dva bývalé světové šampiony a dva borce s přezdívkou „Swift“ Dannyho Garciu a Jarretta Hurda.

Danny „Swift“ Garcia (35-2-0, 21 KO) vs. Ivan „El Terrible“ Redkach (23-4-1, 18 KO) – Bývalý světový šampion dvou váhových kategorií a aktuální pětka welterové váhy Danny Garcia se o tomto víkendu střetne se světovou třiatřicítkou Ivanem Redkachem. Jednatřicetiletý rodák z Filadelfie držel světový pás naposledy v roce 2016, když jednoznačně na body udolal legendu Roberta Guerrera. V roce 2017 ale nestačil v titulové bitvě na Keitha Thurmana a o osmnáct měsíců později nestačil ani na Shawna Portera. V minulém roce pak Garcia stihl pouze jediný duel, ve kterém v sedmi kolech rozbil odolného Granadose. Víkendový duel s Ukrajincem žijícím v Los Angeles by jej měl naposledy přiblížit titulové šanci ve welteru, jelikož následně chce „Swift“ zamířit o váhu výše.

„Hodlám vyhrát tento souboj a přiblížit se další titulové šanci ve welteru. Následně budu zvažovat přesun o váhovou kategorii výše. Chtěl bych hledat nové výzvy. Byl jsem ve welterové váze dlouhé roky a možná bude zajímavější jít do super welterové váhy. Každopádně, nejprve musím zvládnout sobotní duel. Naštěstí necítím v tomto ohledu tlak. Prostě musím přijít do ringu a vyhrát. Potom budu připravený na všechno, co mi budoucnost přinese. Ať už to bude Errol Spence, nebo Manny Pacquiao. Ovšem nic z toho mě nečeká, pokud to v sobotu nezvládnu.“ – Prohlásil na tiskové konferenci Garcia.

Jarrett „Swift“ Hurd (23-1-0, 16 KO) vs. Francisco „Chia“ Santana (25-7-1, 12 KO) – Bývalý světový šampion WBA, IBF a IBO super welterové váhy Jarrett Hurd okusil v minulém roce hořkost první profesionální porážky, když jej jednoznačně na body (2x 115-112 a 116-111) zlikvidoval Julian Williams. Očekávalo se, že devětadvacetiletý rodák z Marylandu bude chtít okamžitou odvetu, na kterou měl samozřejmě doložku ve smlouvě a právo, ale nestalo se tak. Aktuální světová trojka se rozhodla vzdát se této možnosti a raději se vrátit lehčím soubojem zpět na vítěznou vlnu. K tomu by měla posloužit světová šestačtyřicítka Francisco Santana. Třiatřicetiletý rodák z Kalifornie platí za otloukánka hvězd, ovšem v roce 2011 s ním remizoval již zmíněný Julian Williams.