Durodola a Makabu si to rozdají o stříbrný pás WBC!

Ilunga Makabu

Olanrewaju „Boží Síla“ Durodola (29-6-0, 27 KO) a Ilunga „Junior“ Makabu (24-2-0, 23 KO) si to rozdají, dle slov Mauricia Sulaimana, 30.3.2019 o stříbrný titul WBC v křížové váze.

Světová jedenáctka Ilunga Makabu a světová osmačtyřicítka Olanrewaju Durodola si to rozdají o stříbrný pás organizace WBC v křížové váze. Oba bijci by se do sebe měli zaklesnout 30.3.2019 v hlavním městě Demokratické republiky Kongo, Kinshase. Tedy alespoň tak to vyhlásila sama organizace WBC na svých oficiálních stránkách. Vítěz by se měl utkat s šampionem WBC, kterým je prozatím ukrajinský fenomén Usyk. Ovšem po jeho přechodu o váhovou kategorii výše „zdědí“ tento titul někdo z dvojice Glowacki-Briedis.

Oba bijci pochází z Afriky, tedy vítěz se stane nesporně nejlepší křížovou váhou afrického kontinentu. Osmatřicetiletý Durodola má za sebou momentálně sérii dvou vítězství, ovšem v roce 2018 absolvoval hned čtyři utkání a v těch nejdůležitějších selhal. Maksim Vlasov jej dokázal ukončit před limitem v desátém dějství, Wlodarczyk jej udolal na body. To o sedm let mladší Makabu se veze již na vlně pěti vítězství. Naposledy jej dokázal zdolat Brit Tony Bellew v roce 2016.