Ducár vs Papin o titul IBF!

Vasil Ducár se týden po MMA zápase s Bohumilem Lungrikem v XFN utká v ruském Jekatěrinburgu o mezinárodní titul organizace IBF s Alekseiem Papinem!

23.3.2019 – RCC Boxing Academy, Jekatěrinburg, Rusko
Křížová váha
Vasil Ducár vs Aleksei Papin
Neporažená česká jednička Vasil DUCÁR (7-0-1, 6 KO) a neporažená ruská šestka Aleksei PAPIN (10-0-0, 9 KO) se utkají v desetikolové bitvě o mezinárodní titul IBF!

Vasil Ducár má za sebou více jak úspěšný rok 2018. Loni podepsal smlouvu s přední tuzemskou MMA organizací XFN a v ní se stal hvězdou. Nejdříve na XFN 14 v Bratislavě umlátil ve druhém kole ukončil Srba Igora Krstiče, pro něhož to byla první porážka v kleci a následně na XFN 15 v pražské O2 aréně seřezal ve třech kolech Daniela Brunclíka.

V boxu nebyl ani trochu pozadu a kraloval i šestnácti provazům. 20. dubna spráskal na domácí brněnské půdě v prvním kole Pavla Šišku a 26. května v Pasohlávkách přejel jednoznačně na body Jana Hrazdíru. 23. června se v Grand Hotelu Pupp utkal v ostře sledovaném duelu s Vladimírem Řezníčkem o český titul ČUBP. Zápas byl velmi vyrovnaný a nakonec skončil možná až spornou remízou, neboť dokázal Řezníčka posadit na zadek a podle nás to měl být rozhodující faktor k výhře.

29. září následovala další titulová bitva, tentokrát letěl český fighter do Francie, kde vyzval o mezinárodní titul menší organizace WBF domácí, do té doby neporaženou hvězdu Samuela Kadjeho. Zápas, který na body vedl francouzský bijec ukončil Ducár v posledním kole technickým KO a přivezl si velmi důležitou výhru, která jej teleportovala do první padesátky světového ratingu. Ducárovi tak aktuálně patří 31. pozice ve světovém ratingu.

Vasil tak s loňským rokem může být velmi spokojen. V MMA vyhrál jednoznačným způsobem oba své duely a v boxu nebýt remízy s Vladimírem Řezníčkem, tak má i stoprocentní úspěšnost i tam. Ale z celkového hlediska to byl jednoznačně jeho nejlepší rok sportovní kariéry.

Nyní má Ducár před sebou dva velmi perné týdny. 16. března ho čeká třetí MMA zápas pod organizací XFN, kde vyzve na domácí půdě v Brně Bohumila Lungrika s bilancí 17 výher a 21 porážek. 43 letý Lungrik se v MMA pohybuje od roku 2001 a je velmi zkušený, nicméně věk se zastavit nedá a předpokládá se další Ducárova výhra před limitem.

Hned o týden později jej v ruském Jekatěrinburgu čeká úplně jiný soupeř. V boxerském duelu se utká s domácí hvězdou Alekseiem Papinem o mezinárodní titul prestižní organizace IBF. Papin je bývalý několikanásobný amatérský a světový šampión v kickboxu a od loňského června má v držení i mezinárodní titul IBF profesionálním boxu, když v osmém kole dokázal zničit Namibijce Willbeforce Shihepoa.

Papin je aktuálně na 25. místě světového ratingu, tedy o šest míst před českým fighterem a očekává se velmi vyrovná bitva. Pokud bude chtít Ducár dovést titul, bude muset ruského boxera porazit před limitem nebo v zápase jasně dominovat. V Rusku se vyhrává velmi těžko ale i tak bude chtít Ducár titul ukořistit a přivést domů.