Ducár o světový titul IBO!

Českou jedničku křížové váhy čeká souboj o světový titul organizace IBO! 8.6.2019 se postaví v Jihoafrické republice proti úřadujícímu světovému šampiónovi této organizace, Kevinovi Lerenovi! Bohužel tak Ducára neuvidíme na plánovaném XFN 18 v pražské O2 Aréně.

8.6.2019 – Emperors Palace, Johannesburg, Jihoafrická republika
Křížová váha
Vasil Ducár vs Kevin Lerena
Neporažená česká jednička Vasil DUCÁR (7-0-1, 6 KO) a světová pětka „Tje KO Kid“ Kevin LERENA (22-1-0, 10 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace IBO!

Vasil Ducár dostal nabídku která se neodmítá a je po dlouhé době českým boxerem, který bude bojovat o prestižní světový titul.

Vasil Ducár má za sebou více jak úspěšný rok 2018. Loni podepsal smlouvu s přední tuzemskou MMA organizací XFN a v ní se stal hvězdou. Nejdříve na XFN 14 v Bratislavě umlátil ve druhém kole ukončil Srba Igora Krstiče, pro něhož to byla první porážka v kleci a následně na XFN 15 v pražské O2 aréně seřezal ve třech kolech Daniela Brunclíka.

V boxu nebyl ani trochu pozadu a kraloval loni i šestnácti provazům. 20. dubna spráskal na domácí brněnské půdě v prvním kole Pavla Šišku a 26. května v Pasohlávkách přejel jednoznačně na body Jana Hrazdíru. 23. června se v Grand Hotelu Pupp utkal v ostře sledovaném duelu s Vladimírem Řezníčkem o český titul ČUBP. Zápas byl velmi vyrovnaný a nakonec skončil možná až spornou remízou, neboť dokázal Řezníčka posadit na zadek a podle nás to měl být rozhodující faktor k výhře.

29. září následovala další titulová bitva, tentokrát letěl český fighter do Francie, kde vyzval o mezinárodní titul menší organizace WBF domácí, do té doby neporaženou hvězdu Samuela Kadjeho. Zápas, který na body vedl francouzský bijec ukončil Ducár v posledním kole technickým KO a přivezl si velmi důležitou výhru, která jej teleportovala do první padesátky světového ratingu. Ducárovi tak aktuálně patří 46. pozice ve světovém ratingu.

Vasil tak s loňským rokem může být velmi spokojen. V MMA vyhrál jednoznačným způsobem oba své duely a v boxu nebýt remízy s Vladimírem Řezníčkem, tak má i stoprocentní úspěšnost i tam. Ale z celkového hlediska to byl jednoznačně jeho nejlepší rok sportovní kariéry.

Letos se měl utkat o mezinárodní titul organizace IBF s ruským bijcem Alekseiem Papinem. Ale zápas byl několikrát zrušen pro zranění soupeře a ze zápasu tak nakonec sešlo. Takto mu odpadl soupeř i na XFN 17, kde se nakonec utkal s Ukrajincem Denisem Vygovskym, kterému po chybě podlehl již v prvním kole.

Vasil již měl naplánovaný zápas na XFN 18, které se bude konat 7. června a hlavním duelem akce bude souboj Muradov vs Kincl. Jenže nabídka o světový titul dostala pochopitelně přednost a Vasil se tak za dva měsíce může stát světovým šampiónem.

Jeho soupeřem bude Jihoafričan Kevin Lerena, který tento pás získal 9. září 2017, když těsně vybodoval 116:113, 115:113 a 111:117 rodáka z Konga, Youriho Kayembre Kalengu. Pás poprvé obhájil loni v březnu, kdy vybodoval 117:111 a 2x 119:09 tvrdého Ukrajince Dmytro Kuchera. Další obhajoba přišla v červnu a vyrovnaný duel s Ukrajincem Romanem Golovashchenkem vyhrál opět na body 116:111 a 2x 115:112.

Kevin naposledy titul obhajoval letos 16. března, kdy vyzval do té doby neporaženého rodáka z Kazachstánu Artura Manna. Pro šampióna to byla nejjednodušší obhajoba světového titulu a Manna spráskal ve čtyřech kolech.

Nyní má před sebou čtvrtou obhajobu titulu pro kterou si vybral aktuálně nejlepšího českého boxera Vasila Ducára, kterému patří ve světovém ratingu 46. místo a v Evropském 31. místo. Český borec tak má před sebou největší výzvu své dosavadní boxerské kariéry a zápas ve kterém nemá co ztratit a může jen získat. Jak zápas dopadne?