Ducár ovládl česko-slovenský souboj s Holcapfelem!

Česká jednička křížové váhy a nejlepší tuzemský boxer napříč vahami Vasil Ducár si o víkendu smlsnul na Nicolasovi Holcapfelovi, kterého ukončil ve 3. kole!

15.10.2021 – Podvinný mlýn, Praha, ČR
Křížová váha
Vasil Ducár 🇨🇿🆚🇸🇰 Nicolas Holcapfel
3. kolo TKO

Jednatřicetiletý český bijec Vasil Ducár (10-4-1, 9 KO) neprožívá zrovna ideální sportovní rok. Byly mu zrušeny dva velmi zajímavé zápasy. Nejdříve se zrušila kanadská mise, kdy se měl 11. září utkat s Ryanem Rozickim a nakonec také očekávanou odvetu s Václavem Pejsarem v pražské Lucerně na konci roku.

Alespoň trošku si Ducár spravil chuť v pátek, kdy se představil v hlavním duelu na tradičním galavečeru Heroes Gate 24 na pražském Podvinném mlýně. Promotéři mu za soupeře vybrali slovenského bijce Nicolase Holcapfela (11-4-0, 9 KO).

Rozdíl světové třídy byl znatelný od první minuty zápasu a Ducár jasně dominoval. Slováka do ničeho nepustil a naopak je tvrdými údery posílal k zemi. Zápas došel až do třetího kola, kde se Holcapfel opět několikrát poroučel k zemi a rozhodčí Pavel Hynek raději zápas ukončil.

Ducárovi aktuálně patří osmatřicátá pozice ve světovém žebříčku a v Evropě se dokonce vyhřívá na šestadvacáté pozici. Český bijec je tak jak věkem tak výkony nejblíže širší světové špičce.