Ducár míří do XFN! Zároveň zůstane věrný i boxu!

Vasil DucárÚspěšný fighter a boxer Vasil Ducár podepsal kontrakt s největší tuzemskou MMA organizací XFN a uvidíme ho již na bratislavském galavečeru 21. října!

Vasil Ducár má bohaté zkušenosti jak s K1 tak s amatérským a profesionálním boxu. V tom profesionálním zatím nenašel jediného přemožitele a měl dokonce na dosah český titul, ale rozhodčí zápas s Vladimírem Řezníčkem viděli jako remízový. V kleci už si zápasit také zkusil a ukázal jak všestranný sportovec je.

Co říkáš na to, kam se MMA scéna v Česku a na Slovensku za poslední rok posunula? Do nedávna bylo vyprodání O2 arény v Praze jen snem…
“Určitě velmi strmě nahoru a je to především díky organizaci XFN. Přesně jak říkáš vyprodat, O2 Arénu na fighty bylo nemyslitelný…a je to”…

Před několika dny bylo oficiálně oznámeno, že budeš nastupovat pod největší tuzemskou MMA organizací XFN. Co tě vedlo zpět do klece?
“Je to tak… Organizace XFN mě oslovila už někdy na jaře, ale nejdřív jsem se zdráhal… Pak jsem byl právě v O2 aréně na XFN a říkám si: Tohle chceš”!

Máš bohaté zkušenosti s K1 a boxem. Co znamená přesun pod XFN? Budeš moci dále zápasit i v boxu nebo se bude tvá kariéra ubírat jen směrem MMA?
“Ano XFN byla velmi vstřícná a domluvili jsme se, že mě nebudou omezovat v dalších zápasech. S XFN je super domluva a má naprosto profesionální přístup”.

Dokážeš se tedy 100% připravovat jak na MMA zápasy tak na zápasy boxu a K1? nebude toho už potom moc, co se náročnosti přípravy týče?
“Já doufám, že ano a naopak to bude jen přínos do každé z disciplín”.

Ty si svůj poslední zápas v kleci, který se konal loni 2. června na Fusion FN 14 s Adamem Horváthem prohrál. Proč to nevyšlo a co se za ten rok změnilo?
“Zápas jsem bohužel prohrál… Horvát je výborný na zemi a je to fighter s kladnou bilancí. Všechny utáhl na triangl… Zápas byl poměrně rychlej, šel hned na takedown, ten jsem si pohlídal a hodil ho a skončil nahoře… jenže zkušenej Horvát hned nasazoval triangl první pokus jsem odvrátil, ale hned to zkusil pod rukou to už jsem bohužel nepohlídal. Ještě jsem ho zkusil setřást, ale držel pevně😐….za rok?😆Jsem starší a doufám, že zkušenější, ale uvidíme v zápase”.

Nyní Tě čekají minimálně 3 zápasy pod XFN a to 21.10. v Bratislavě, 27.12. v pražské O2 aréně a třetí příští rok doma v Brně. Dočkáme se i odvety s Vladimírem Řezníčkem o český titul v boxu?
“To nevím… Já bych si ji klidně dal😊 Ale musí to někdo domluvit”😂

BC BigBoard Praha

Když už jsme zmínili odvetný boxerský titulový zápas, jak zpětně hodnotíš s odstupem času Váš první duel, který minulý měsíc skončil remízou a nutno podotknout, že možná i přísnou…
“No… rozhodčí rozhodli… Nic nezměním. Těší mě reakce a ohlasy lidí i nestranných, že byl zápas můj… Knockdown měl přijít dřív a zápas jsem měl ukončit a nečekat na rozhodčí”.

Kdo Tě bude na MMA zápasy připravovat a kdo se vlastně nejvíce podílí na tvých úspěších v bojových sportech?
“Budu se připravovat různě… Vidím to na MuayThai Brno a Gladork gym Znojmo a budu chtít trénovat všude kde mě to posune dál 😊 Kdybych měl jmenovat jen půlku… Tak jsme tu na dlouho 😂 Ti nejdůležitější vědí”.😊