Ducár Francii podruhé nevykradl! V těsné bitvě s Lofidim padl na body!

Česká jednička křížové váhy a bývalý neúspěšný vyzývatel o titul mistra světa Vasil Ducár (8-2-1, 7 KO) nedokázal podruhé vykrást Francii. V těsné bitvě s Hervem Lofidim (13-3-0, 5 KO) nakonec padl na body.

Opravdu neuvěřitelný duel, byť se smolným koncem, má za sebou česká jednička křížové váhy Vasil Ducár. Jednatřicetiletý Francouz Herve Lofidi dokázal sice obhájit svůj pás WBC Francophone, no zadarmo to rozhodně neměl. Opravdu strhující duel totiž předvedli oba válečníci, kdy ani jeden z nich nevypustil minutu boje a misky vah se rovnoměrně převažovaly z jedné strany na druhou. Ducár dokázal svým rivalem otřást ve čtvrtém dějství, ale Lofidi fantasticky problematickou situaci ustál a nakonec tvrdými háky ještě oplácel českému válečníkovi. V pátém kole to opět vypadalo, že český lev ukončí duel před limitem, ale Francouz nápor vydržel a v závěru kola opět oplácel tvrdými údery.

Od šestého kola začal být držitel titulu aktivnější, ale rodák ze Znojma skvěle pracoval z ústupu a snažil se kontry trestat výpady svého soupeře. S přibývajícími koly přicházela i únava, ale oba bojovníci nechtěli ustoupit ani o kousek a stále se snažili tvrdými výměnami strhnout duel na svoji stranu. V devátém i desátém dějství Ducár opět zahrozil svými tvrdými háky a zvedáky, ale už mu znatelně chyběly síly na to, aby domácího miláčka ukončil. V závěru dvanáctého kola se český válečník snažil ještě Francouze strhnout do nějaké bitky, ale Lofidimu se již nechtělo. Snažil se kolem Ducára tancovat a cítil, že na domácí půdě půjde bodové rozhodnutí na jeho stranu.

Vasil nakonec dokázal soupeře strhnout do bitky, ale na verdiktu bodových to již nic nezměnilo. Českému bojovníkovi se nepodařilo podruhé vykrást zemi galského kohouta a z Francie tedy odjíždí poražen. Proboxing nabodoval duel v poměru 115-114 pro českou jedničku, ale s ohledem na to, že Lofidi byl na domácí půdě je pochopitelné, že bodový sudí se přiklonili na jeho stranu. Každopádně je potřeba říct, že Ducár v ringu nechal celé své srdce a opět ukázal, jak velkým bojovníkem je. Vasile díky za skvělou reprezentaci naší země a příště už to určitě vyjde vítězně.