Dubois rozbil Larteye ve čtyřech kolech. Ajagba ukončil Wallische ve druhém dějství!

Noc ze soboty na neděli patřila mladým talentům těžké váhy. Daniel Dubois (11-0-0, 10 KO) potřeboval jen čtyři kola, aby zničil statečného Richarda Larteye (14-2-0, 11 KO). Nigerijský přízrak, Efe Ajagba (10-0-0, 9 KO), zdolal německého obra Michaela Wallische (19-2-0, 12 KO) ještě o dvě kola dříve.

Teprve jednadvacetiletému britskému talentu, Danielu „Dynamite“ Duboisovi, stačila pouhá čtyři kola na to, aby si poradil s ghanským bojovníkem, Richardem Larteyem. Africký válečník se snažil dostat do zápasu, chtěl se pobít, ale síla mladého Brita byla zkrátka až příliš velkým soustem. Dubois si šikovně načítal vzdálenost, rozbíjel soka přes údery na tělo a dominoval tvrdým jabem. Zlom přišel ve čtvrtém dějství. Očividně unavený Lartey chtěl začít kombinaci zadním crossem a v ten samý moment mu tam přistál brutální hák ze zadní ruky Brita. Rodák z Accry se okamžitě poroučel k zemi s obličejem od krve. Dokázal ještě vstát, ovšem hodně otřeseného jej raději odmával ringový sudí Robert Williams. „Dynamite“ mohl začít slavit, zatím co jeho soupeř seděl na stoličce s kyslíkovou maskou. Dočkáme se bitvy mezi Duboisem a Joycem?

To pětadvacetiletý nigerijský přízrak, Efe Ajagba, si se svým soupeřem poradil ještě o dvě kola dříve. Německý obr, Miachael Wallisch, vydržel brutální tlak svého soupeře necelá dvě kola. Respektive čtyři a půl minuty stačily Tonymu Weeksovi, aby duel ukončil. Ajagba otřásl svým soupeřem hned v úvodu druhého kola levým hákem. Na zem jej dokázal dostat o pár sekund později druhou rukou. Klečícího Wallische však nigerijský válečník ještě trefil svojí rukavicí a ringový Tony Weeks nechal rodákovi z Mnichova nějaký čas, aby vstřebal faul. Celkem zbytečně. Jakmile byl třiatřicetiletý Němec schopný pokračovat, tak jej Ajagba opět zasypal tvrdými údery a ringový byl nucený souboj ukončit. Bude zajímavé, kam povedou další kroky nigerijského olympionika, protože ten si zatím ze soupeřů dělá doslova trhací kalendář.