Dubois jde do bitvy o pás Commonwealthu. Zastavit se jej pokusí další ghanský válečník!

Již tento pátek se do jednoho ringu postaví Daniel „Dynamite“ Dubois (12-0-0, 11 KO) a Ebenezer Tetteh (19-0-0, 16 KO), aby se utkali o pás Commonwealthu v těžké váze. Zastaví ghanský válečník rozjetou britskou mašinu?

Dvaadvacetiletý britský mladík a aktuální světová osmadvacítka, Daniel Dubois, se opět vrací do ringu, aby svoji kariéru posunul o další příčku výše. Britský knockoutér se střetne s jednatřicetiletým neporaženým ghanským válečníkem Ebenezerem Tettehem o pás šampiona britského impéria v těžké váze a oba bojovníci si slibují krušný večer. „Dubois nikdy neochutnal takovou sílu, jako je ta moje. Myslí si, že vstoupí do ringu a hned mě pošle k zemi, ale jakmile začnu rozdávat údery, tak pochopí, jak moc se mýlil. Nejsem jako ostatní jeho soupeři. Oni totiž vstoupili do ringu s Danielem a měli strach. Rozdíl je v tom, že já vidím Daniela takového, jaký je. Není to děsivý člověk, je to spíš vystrašený chlapec.“ – Myslí si Tetteh, který bude poprvé bojovat mimo rodnou zemi.

„Jestli se mě pokusí knockoutovat, tak já budu připravený. Bude to dobrý boj. Viděl jsem pár jeho zápasů, ale nijak své soupeře nesleduji. Jsem připravený na všechno a každá výzva přináší něco nového. Už jsem několikrát ukázal, co umím a neustále se zlepšuji. Je jen otázkou času, než se dostanu mezi ty nejlepší. Jsem muž na misi a nemohu být zastaven. V pátek večer to bude demoliční představení.“ – Kontroval nejmladší člen širší špičky těžké váhy, který by rád po tomto duelu změřil síly s krajanem Joe Joycem, nebo švédským válečníkem Otto Wallinem.

Oba muže doplní na galavečeru i zkušené bojovnice muší váhy, které si to rozdají o uvolněný titul WBO. Šestatřicetiletá dvojnásobná vítězka olympijských her Nicola „The Lioness“ Adams (5-0-0, 3 KO) dostává konečně šanci stát se i mistryní světa mezi profesionály. V říjnu minulého roku sice vybojovala prozatímní pás WBO v souboji s Isabelou Millan, ale šance na plnohodnotný titul přichází až nyní. V tom se jí pokusí zabránit zkušená mexická bojovnice Maria „Polvorita“ Salinas (21-7-3, 7 KO).