Double Red XFN: Kareš a Pirát remizovali!

Máme za sebou nabitý galavačer Double Red XFN, který se konal v bratislavské Eurovia aréně. Velmi očekávaný vyvrcholení v podobně zápasu Petr Kareš vs Samuel Krištofič skončilo remízou. Mistr světa WAKO Václav Sivák zničil Rakušana Benjamina Horvatha, vyhrála i Kerlehová! Na galavečeru nechyběli v hledišti také Attila Végh nebo Ivan Buchinger!

14.12.2019 – Eurovia aréna, Bratislava
XFN: Double Red Fight Night
Petr Kareš vs Samuel Krištofič

Hlavní zápas večera v lethwei nazvaný „Zápas bez rukavic“ byl vypsán na 5 kol po třech minutách a mezi koly byly dvouminutové přestávky. Zápas začal tvrdě a především aktivnějším a nebezpečnějším byl v prvních dvou kolech slovenský fighter.

Třetí kolo bylo již vyrovnanější a ukazovat se také začal český reprezentant, který dokázal Piráta i hezky posadit na zadek. Ovšem na konci pátého kola byly oba schopni boje a to značí jediné – remízu.

Veškeré rozhodování v Lethwei je vedeno jedním středovým rozhodčím. A jediným způsobem jak zvítězit je KO nebo TKO. Pokud oba zápasníci jsou na konci zápasu schopni stát na nohou, pak je zápas vyhlášen jako remíza. Tento způsob rozhodování dává jistotu, že oba zápasníci pro vítězství udělají maximum možného a zápas s končícím limitem nabírá na atraktivitě.

Petr Kareš: „Byl to rozhodně nejtěžší zápas kariéry. K odvetě nevidím důvod, Pirát je o deset let mladší, ale pokud bude mít zájem, tak s tím nemám problém.

Samuel Krištofič: „Petr je tvrdý chlap, opravdu neskutečně. Co se týče odvetu tak o ni zájem nemám“


14.12.2019 – Eurovia aréna, Bratislava
XFN: Double Red Fight Night
Václav Sivák vs Benjamin Horvath

Václav Sivák se stal 25. října mistrem světa WAKO v disciplíně K-1, když opanoval finálovou bitvu váhové kategorie do 63,5 kg proti kazachstánskému zápasníkovi Tlemissovovi. Nyní se ukázal na galavečeru XFN a opět dominoval.

Již od první sekundy boje dokázal Sivák předčil svého rakouského soupeře rychlostí a přesností. Postupně zvyšoval tempo a minutu před koncem kola trefil tvrdě kolenem Horvatha do žeber a ten se již nedokázal postavit.

V oktagonu jsme viděli také jednu z nejkrásnějších fighterek v Česku Michaelu Kerlehovou, která se nadřela na bodovou výhru. Ve třech kolech přetlačila zkušenou Dianu Tavares!