Dorticos je již v Rize a podle jeho slov má nejlepší formu v dosavadní kariéře!

Již o tomto víkendu se v lotyšské Rize sejdou čtyři aktéři boxerské ligy mistrů v křížové váze, aby se určila finálová dvojice. Jedním z těchto borců je i Yunier Dorticos (23-1-0, 21 KO), který se již v hlavním městě Lotyšska aklimatizuje.

Minulý rok se knockoutér z Kuby představil v prvním ročníku WBSS, ale bohužel nestačil v semifinále na skvělého Rusa, Murata Gassieva, kterému podlehl technickým knockoutem v posledním kole. Nyní se opět nachází v semifinále druhého ročníku a tentokrát již nepochybuje o svém triumfu. Jeho soupeřem bude neporažený, devětadvacetiletý Američan, Andrew „Beast“ Tabiti (17-0-0, 13 KO). Devětadvacetiletý svěřenec Floyda Mayweathera je jistě šikovným boxerem, ovšem i přesto je favoritem Kubánec, jemuž patří šestá pozice ve světovém žebříčku.

„Měl jsem skvělý kemp s novým trenérem Pedrem Rougem. Jsem ve vrcholné formě a mohl bych klidně odboxovat patnáct kol, pokud by to bylo nutné, ale nemyslím si, že to bude potřeba.“ – Usmíval se třiatřicetiletý „Doctor KO“. Těším se na souboj. Svět nyní pochopí, že jsem nejlepší křížová váha světa. Porazím Tabitiho a postoupím do finále, ve kterém vyhraji všechny pásy a trofej Muhammada Aliho a dovezu je do Miami.“ – Zakončil své povídání rodák z Havany, který už několik let žije v Miami. Ve finále se střetne s jedním ze dvojice Krzysztof Glowacki – Mairis Briedis.